Svojevrsta incident dogodio se danas na košaraškoj utakmici u Kiseljaku.

Naime, između utakmica kadeta i kadetkinja Košarkaškog kluba Kiseljak i bugajanske Iskre igrali su i najmlađi košarkaši tzv. Mini basket.Pri rezultatu 26:2 a samo dvije minute prije kraja prve četvrtine bugojanski trener je povukao svoje igrače u svlačionicu i time prekinuo utakmicu, uz opravdanje da mu je netko od službenih lica (sudac) opsovao majku. Uz pretpostavku da se ovo i jest dogodilo, što sumnjamo jer se radilo o opuštenoj utakmici i bez pritiska s tribina jer se radi o djeci,ni takav scenarij ne opravdava prekid.

Djeca su bila vidno razočarana, pogotovo gosti koji su prešli dalek put da bi danas nastupili i kako neslužbeno doznajemo i sami simboličnim iznosom financirali isti.

Publika koja je cijelo vrijeme pozdravljala poteze i jedne i druge momčadi, prekid je doživjela burno i negativno isprativši posramljenog trenera povicima.

Trener je navodno i sam uputio ružne riječi sucu, vjerojatno u afektu zbog razočarenja igrom svoje momčadi, no ponavljamo, apsolutno ništa ne opravdava ovakav potez, jer se radi o sportu, i o djeci.

Vjerojatno je ovaj čin vidio kao jedini spas od uvjerljivog poraza, i očito tko gubi ima pravo i ljutiti se, pa i prekinuti utakmicu.

Uskoro donosimo službena izvješća i rezultate sve tri utakmice.