× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • VITEZ

IMG_2322.JPG

Svetom misom u župnoj crkvi svetog Juraja u Vitezu započela je 30. godišnjica od osnutka Viteške brigade HVO-a. Nakon mise zadušnice uslijedilo je svečano polaganje vijenaca na spomen-obilježju poginulim hrvatskim braniteljima ispred zgrade Općine Vitez..

Prvo postrojavanje dogodilo se na današnji dan 18. rujna 1991. godine u Šantićima na nogometnom stadionu kada su prvi put nošene hrvatske odore s hrvatskim znakovljem.

Polaganju vijenaca nazočile su obitelji poginulih branitelja, članovi hrvatskih udruga proisteklih iz rata, te predstavnici kulturno-političke sfere života.

Međutim svake godine broj pripadnika Viteške brigade se smanjuje, mladi ljudi odlaze, a strah od zaborava i zahvalnosti za sve učinjeno itekako je velik. 

"Svaki početak je težak, ali i završetak. Kada je započeo proces obilježavanja dragovoljaca je bilo jako malo, ljudi su vjerojatno opterećeni životnim problemima i današnjom politikom. Općina Vitez je oduvijek bila korektna prema pripadnicima brigade, a što se tiče pripadnika viteške brigade znate da je veliki broj poginuo i mnogo je ljudi nakon toga mobilizirano. Veliki broj njih je sigurno još uvijek opterećeno jer su to posljedice za čitav život.", poručio je zapovjednik Viteške brigade HVO-a, Mario Čerkez.

Karlo Grabovac, predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata HVO-a HB općine Vitez ističe:

"Mislim da svi dragovoljci, veterani, odnosno sudionici Domovinskog rata s područja naše općine danas trebaju Bogu zahvaliti na svemu, a u istom se i prisjetiti naših poginulih suboraca koji su svoje živote dali za ovo što imamo danas. Malo nas je bilo, ali smo ostali i opstali, i ostat ćemo i opstat ćemo.".

IMG_2308.JPGIMG_2324.JPGIMG_2311.JPGIMG_2313.JPGIMG_2315.JPGIMG_2317.JPGIMG_2318.JPGIMG_2320.JPGIMG_2325.JPGIMG_2327.JPGIMG_2328.JPGIMG_2331.JPGIMG_2333.JPGIMG_2338.JPG

Notra.ba

 

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • VITEZ

IMG_2322.JPG

Svetom misom u župnoj crkvi svetog Juraja u Vitezu započela je 30. godišnjica od osnutka Viteške brigade HVO-a. Nakon mise zadušnice uslijedilo je svečano polaganje vijenaca na spomen-obilježju poginulim hrvatskim braniteljima ispred zgrade Općine Vitez..

Prvo postrojavanje dogodilo se na današnji dan 18. rujna 1991. godine u Šantićima na nogometnom stadionu kada su prvi put nošene hrvatske odore s hrvatskim znakovljem.

Polaganju vijenaca nazočile su obitelji poginulih branitelja, članovi hrvatskih udruga proisteklih iz rata, te predstavnici kulturno-političke sfere života.

Međutim svake godine broj pripadnika Viteške brigade se smanjuje, mladi ljudi odlaze, a strah od zaborava i zahvalnosti za sve učinjeno itekako je velik. 

"Svaki početak je težak, ali i završetak. Kada je započeo proces obilježavanja dragovoljaca je bilo jako malo, ljudi su vjerojatno opterećeni životnim problemima i današnjom politikom. Općina Vitez je oduvijek bila korektna prema pripadnicima brigade, a što se tiče pripadnika viteške brigade znate da je veliki broj poginuo i mnogo je ljudi nakon toga mobilizirano. Veliki broj njih je sigurno još uvijek opterećeno jer su to posljedice za čitav život.", poručio je zapovjednik Viteške brigade HVO-a, Mario Čerkez.

Karlo Grabovac, predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata HVO-a HB općine Vitez ističe:

"Mislim da svi dragovoljci, veterani, odnosno sudionici Domovinskog rata s područja naše općine danas trebaju Bogu zahvaliti na svemu, a u istom se i prisjetiti naših poginulih suboraca koji su svoje živote dali za ovo što imamo danas. Malo nas je bilo, ali smo ostali i opstali, i ostat ćemo i opstat ćemo.".

IMG_2308.JPGIMG_2324.JPGIMG_2311.JPGIMG_2313.JPGIMG_2315.JPGIMG_2317.JPGIMG_2318.JPGIMG_2320.JPGIMG_2325.JPGIMG_2327.JPGIMG_2328.JPGIMG_2331.JPGIMG_2333.JPGIMG_2338.JPG

Notra.ba

 

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.