× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • DRŽAVNI TAJNIK SREDIŠNJEG UREDA

9783dbfe-7a3f-4faf-bd28-d641006b7914.jpg

Zvonko Milas, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske u posjeti je Novom Travniku  gdje mu je domaćin načelnik Stjepan Dujo. U izaslanstvu su osim Milasa i Žana Ćorić, savjetnica s posebnim položajem za pitanje Hrvata u BiH, Ivan Sabolić, veleposlanik Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini, te konzul konzulata u Vitezu, Pero Bilušić.

Nakon završenog sastanka  Milas i Dujo su odgovarali na pitanja predstavnika medija.

"U sklopu obilježavanja Dana općine Novi Travnik, ali i na osnovu temelja svih aktivnosti i pomoći od strane Republike Hrvatske iznimna je čast i zadovoljstvo ugostiti državnog tajnika Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, gospodina Zvonku Milasa. Razlog posjete je nastavak suradnje i prijateljstva između Središnjeg državnog ureda i Novog Travnika, a vrijedi izdvojiti kako je RH u nekoliko navrata pomogla u izgradnji Novog Travnika. Bitno je istaknuti projekte na Srednjoj školi u Novom Travniku, područne ambulante u Bučićima i razne druge koji su podržani od Vlade RH. Imao sam čast ugostiti ih, a sve projekte koje je financirala Vlada RH nastojat ćemo obići i pokazati kako se u Novom Travniku zaista radi i gradi.", izjavio je za medije načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo.

Dujo je naglasio kako je važna i budućnost, te nastavak suradnje s Republikom Hrvatskom na obostrano zadovoljstvo. Još jednom je načelnik podsjetio na program povodom obilježavanja Dana Općine i pozvao sve koji su u mogućnosti da se odazovu. Pored toga na pitanje medija o odlasku mladih i Novom Travniku kao "gradu mladosti" izjavio je:

"Novi Travnik je danas suočen s raznim problemima, a osobito s odlaskom mladih. Naša trajna obaveza je izgradnja infrastrukture koja će našim ljudima omogućiti život u Novom Travniku, pri tome misleći na neupitnu egzistenciju i posao. Naša glavna zadaća je poslovna zona "Neobarje", ali i poslovno-industrijska zona "Bratstvo" koje zajedno imaju veliki potencijal za bolji suživot u Novom Travniku. Pored toga važna je i Sportska dvorana koja je godinama problem, odnosno krov same dvorane koji prokišnjava. Sredstva su izdvojena, a nastojat ćemo našim mladim i sportski aktivnim građanima omogućiti i sportski segment života u Novom Travniku.".

Načelnik je posebnu važnost stavio na pojedinca jer tek kada se shvati problem onog najmanjeg čovjeka, tek onda je moguće rješavati one veće i složenije, a put do rješenja je popoločan izravnom komunikacijom i analitikom.

Državni tajnik Središnjeg državog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, Zvonko Milas izjavio je da iznimno sretan što je upravo Stjepan Dujo izabran kao novi načelnik Novog Travnika, te da mu je iznimna čast i zadovoljstvo biti gost naše općine.

"Siguran sam kako ćemo zajedničkim snagama naći rješenja koja moža neće vraćati ljude iz inozemstva, ali će im dati motiv da ostaju u Novom Travniku. Cilj je mladim ljudima omogućiti i dati do znanja da je i tu život dobar, zabavan i da se može živjeti u Novom Travniku. Projekte koje ćemo pokušati realizirati na čelu s Općinom Novi Travnik, a sredstvima Vlade RH će građanima pružiti dodatni "vjetar u leđa" za ostanak na svom ognjištu."

U izgradnji je igralište za djecu u Bučićima čiju je gradnju financirala upravo Vlada RH, a Milas ističe:

"Igralište bi u skorije vrijeme trebalo biti završeno, a mladi će dobiti mjesto za igru i sportsko druženje. Osvrnuo bih se na izjavu načelnike Duje da je prvenstveno cilj pomoći rastu i izgradnji infrastrukture u industrijsko-poslovnim zonama kako bi Novi Travnik svojim građanima omogućio stabilnost u vidu radnih mjesta i razne poslovne ponude.", zaključio je Zvonko Milas, državni tajnik Središnjeg državog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske.

Nakon press konferencije za medije izaslanstvo će se uputiti do projekata koje je financirala Vlada RH, kao što su Trg Drinskih mučenica, Srednja škola Novi Travnik i drugi.

Načelnik Dujo je nakon završenog sastanka izaslanicima državnog tajnika i njemu osobno uručio na poklon knjigu "Abecedarijem Novog Travnika", autora Velimira Bugarina.

a6858557-32c4-4939-9bd6-08b623d23174.jpgaa38ecff-c750-4c1a-8779-e881114207a1.jpg725c7f88-2073-4e87-a9e8-f78d6f602ac4.jpgc606a508-2f34-4bf3-947a-f9e4773b959a.jpg

Notra.ba

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • DRŽAVNI TAJNIK SREDIŠNJEG UREDA

9783dbfe-7a3f-4faf-bd28-d641006b7914.jpg

Zvonko Milas, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske u posjeti je Novom Travniku  gdje mu je domaćin načelnik Stjepan Dujo. U izaslanstvu su osim Milasa i Žana Ćorić, savjetnica s posebnim položajem za pitanje Hrvata u BiH, Ivan Sabolić, veleposlanik Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini, te konzul konzulata u Vitezu, Pero Bilušić.

Nakon završenog sastanka  Milas i Dujo su odgovarali na pitanja predstavnika medija.

"U sklopu obilježavanja Dana općine Novi Travnik, ali i na osnovu temelja svih aktivnosti i pomoći od strane Republike Hrvatske iznimna je čast i zadovoljstvo ugostiti državnog tajnika Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, gospodina Zvonku Milasa. Razlog posjete je nastavak suradnje i prijateljstva između Središnjeg državnog ureda i Novog Travnika, a vrijedi izdvojiti kako je RH u nekoliko navrata pomogla u izgradnji Novog Travnika. Bitno je istaknuti projekte na Srednjoj školi u Novom Travniku, područne ambulante u Bučićima i razne druge koji su podržani od Vlade RH. Imao sam čast ugostiti ih, a sve projekte koje je financirala Vlada RH nastojat ćemo obići i pokazati kako se u Novom Travniku zaista radi i gradi.", izjavio je za medije načelnik Općine Novi Travnik, Stjepan Dujo.

Dujo je naglasio kako je važna i budućnost, te nastavak suradnje s Republikom Hrvatskom na obostrano zadovoljstvo. Još jednom je načelnik podsjetio na program povodom obilježavanja Dana Općine i pozvao sve koji su u mogućnosti da se odazovu. Pored toga na pitanje medija o odlasku mladih i Novom Travniku kao "gradu mladosti" izjavio je:

"Novi Travnik je danas suočen s raznim problemima, a osobito s odlaskom mladih. Naša trajna obaveza je izgradnja infrastrukture koja će našim ljudima omogućiti život u Novom Travniku, pri tome misleći na neupitnu egzistenciju i posao. Naša glavna zadaća je poslovna zona "Neobarje", ali i poslovno-industrijska zona "Bratstvo" koje zajedno imaju veliki potencijal za bolji suživot u Novom Travniku. Pored toga važna je i Sportska dvorana koja je godinama problem, odnosno krov same dvorane koji prokišnjava. Sredstva su izdvojena, a nastojat ćemo našim mladim i sportski aktivnim građanima omogućiti i sportski segment života u Novom Travniku.".

Načelnik je posebnu važnost stavio na pojedinca jer tek kada se shvati problem onog najmanjeg čovjeka, tek onda je moguće rješavati one veće i složenije, a put do rješenja je popoločan izravnom komunikacijom i analitikom.

Državni tajnik Središnjeg državog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, Zvonko Milas izjavio je da iznimno sretan što je upravo Stjepan Dujo izabran kao novi načelnik Novog Travnika, te da mu je iznimna čast i zadovoljstvo biti gost naše općine.

"Siguran sam kako ćemo zajedničkim snagama naći rješenja koja moža neće vraćati ljude iz inozemstva, ali će im dati motiv da ostaju u Novom Travniku. Cilj je mladim ljudima omogućiti i dati do znanja da je i tu život dobar, zabavan i da se može živjeti u Novom Travniku. Projekte koje ćemo pokušati realizirati na čelu s Općinom Novi Travnik, a sredstvima Vlade RH će građanima pružiti dodatni "vjetar u leđa" za ostanak na svom ognjištu."

U izgradnji je igralište za djecu u Bučićima čiju je gradnju financirala upravo Vlada RH, a Milas ističe:

"Igralište bi u skorije vrijeme trebalo biti završeno, a mladi će dobiti mjesto za igru i sportsko druženje. Osvrnuo bih se na izjavu načelnike Duje da je prvenstveno cilj pomoći rastu i izgradnji infrastrukture u industrijsko-poslovnim zonama kako bi Novi Travnik svojim građanima omogućio stabilnost u vidu radnih mjesta i razne poslovne ponude.", zaključio je Zvonko Milas, državni tajnik Središnjeg državog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske.

Nakon press konferencije za medije izaslanstvo će se uputiti do projekata koje je financirala Vlada RH, kao što su Trg Drinskih mučenica, Srednja škola Novi Travnik i drugi.

Načelnik Dujo je nakon završenog sastanka izaslanicima državnog tajnika i njemu osobno uručio na poklon knjigu "Abecedarijem Novog Travnika", autora Velimira Bugarina.

a6858557-32c4-4939-9bd6-08b623d23174.jpgaa38ecff-c750-4c1a-8779-e881114207a1.jpg725c7f88-2073-4e87-a9e8-f78d6f602ac4.jpgc606a508-2f34-4bf3-947a-f9e4773b959a.jpg

Notra.ba

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.