Snimanje filma

cuvari bud kis snimanje

Ovih dana se u Kiseljaku snima dokumentarni film, „Čuvari budućnosti“ koji govori o kulturnoj baštini u našoj općini. Film se realizira u produkciji „MEBIUS FILM“ iz Sarajeva, a u suradnji sa UNESCO-m. Snimanje se vrši na desetak lokacija, a u njemu sudjeluju učenice SSŠ „Ivan Goran Kovačić“ u Kiseljaku.

Dokumentarni film pod nazivom „Čuvari budućnosti“ se realizira unutar općeg okvira zajedničkog projekta „Dijalog za budućnost: promocija društvene kohezije i raznolikosti u BiH“, financiranog iz fonda UN-a za izgradnju mira, te razvijenog na temelju zajedničke inicijative Predsjedništva BiH i generalnog tajnika UN-a.

 

IMG-20210428-WA0010.jpg

IMG-20210428-WA0002.jpg

Misao vodilja  ovog projekta je  da mladi, nažalost, nedovoljno poznaju kulturnu baštinu zemlje koja je snažna poveznica svih naroda koji stoljećima naseljavaju njen prostor. Poznavanje kulture „drugačijeg“ igra značajnu ulogu u prevazilaženju predrasuda i predstavlja važan čimbenik u postizanju društvene kohezije, a poticanje interesa za druge kulture predstavlja prvi korak ka izgradnji mira i međukulturalnog razumijevanja. Kulturna baština je naslijeđe fizičkih artefakata i nematerijalnih atributa neke grupe ili društva koje čini ostavštinu prošlih generacija te se brižno čuva u sadašnjosti kako bi bilo ostavljeno u naslijeđe za dobrobit budućim generacijama.

Ovaj projekat se realizira već nekoliko mjeseci, a obuhvaća općine Kiseljak, Travnik, Vitez, Busovača, Usora, Doboj Istok, Tešanj, Tuzla, Bijeljina, Brčko, Fojnica i Kreševo.

Snimanje će se nastaviti i narednih dana, odnosno kad to vremenske prilike dozvole.

IMG-20210428-WA0003.jpg

 IMG-20210428-WA0007.jpg

 

 

Milan Tuzlak/artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Snimanje filma

cuvari bud kis snimanje

Ovih dana se u Kiseljaku snima dokumentarni film, „Čuvari budućnosti“ koji govori o kulturnoj baštini u našoj općini. Film se realizira u produkciji „MEBIUS FILM“ iz Sarajeva, a u suradnji sa UNESCO-m. Snimanje se vrši na desetak lokacija, a u njemu sudjeluju učenice SSŠ „Ivan Goran Kovačić“ u Kiseljaku.

Dokumentarni film pod nazivom „Čuvari budućnosti“ se realizira unutar općeg okvira zajedničkog projekta „Dijalog za budućnost: promocija društvene kohezije i raznolikosti u BiH“, financiranog iz fonda UN-a za izgradnju mira, te razvijenog na temelju zajedničke inicijative Predsjedništva BiH i generalnog tajnika UN-a.

 

IMG-20210428-WA0010.jpg

IMG-20210428-WA0002.jpg

Misao vodilja  ovog projekta je  da mladi, nažalost, nedovoljno poznaju kulturnu baštinu zemlje koja je snažna poveznica svih naroda koji stoljećima naseljavaju njen prostor. Poznavanje kulture „drugačijeg“ igra značajnu ulogu u prevazilaženju predrasuda i predstavlja važan čimbenik u postizanju društvene kohezije, a poticanje interesa za druge kulture predstavlja prvi korak ka izgradnji mira i međukulturalnog razumijevanja. Kulturna baština je naslijeđe fizičkih artefakata i nematerijalnih atributa neke grupe ili društva koje čini ostavštinu prošlih generacija te se brižno čuva u sadašnjosti kako bi bilo ostavljeno u naslijeđe za dobrobit budućim generacijama.

Ovaj projekat se realizira već nekoliko mjeseci, a obuhvaća općine Kiseljak, Travnik, Vitez, Busovača, Usora, Doboj Istok, Tešanj, Tuzla, Bijeljina, Brčko, Fojnica i Kreševo.

Snimanje će se nastaviti i narednih dana, odnosno kad to vremenske prilike dozvole.

IMG-20210428-WA0003.jpg

 IMG-20210428-WA0007.jpg

 

 

Milan Tuzlak/artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2023 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17