Emotivno pismo ravnatelja DZ

dr pero rip izl

Prim.dr. Pero Lovrić, rođen je 1945. godine u naselju Kovači, općina Kiseljak.


Nakon osnovne škole u Kiseljaku, bio je dijelom prve kiseljačke generacije gimnazijalaca koju je tada pohađalo 13 učenika od kojih je njih četvero kasnije postalo liječnicima. Medicinski fakultet završio je u Sarajevu a kasnije specijalizirao medicinu rada.
Malo je reći da su ga Kiseljačani poznavali jako dobro s obzirom da je cijeli svoj radni vijek proveo upravo u Domu zdravlja Kiseljak. Naime, i nakon umirovljenja, bio je angažiran kao vanjski suradnik na obostrano zadovoljstvo, a svoje djelovanje nije prekidao ni protekle godine tijekom cijele pandemije korona virusa.
Bio je suprug, otac te ponosan djed.


Od omiljenog liječnika danas se opraštaju žitelji Kiseljaka ali i njegovi kolege, djelatnici Doma zdravlja. Po mnogima, dobra duša ove ustanove, uvijek iznimno susretljiv i spreman pomoći posebno mlađim kolegama kojima je nerijetko bio na raspolaganju kako svojim znanjem tako i ogromnim stručnim i životnim iskustvom.
„Bio je dostupan u svako doba dana i noći. Na njega se moglo uvijek računati! Možemo s pravom reći da je bio stub, kralježnica kako Crvenoga križa i Doma zdravlja, tako i čitave općine Kiseljak“, stoji između ostaloga u oproštaju Crvenog križa Kiseljak.

Samo riječi hvale ima i ravnatelj Doma zdravlja Kiseljak dr. Nino Baban:


„ Kao liječnika ali posebno kao čovjeka, jutros me pogodila vijest da nas je napustio dr. Pero. Pratio sam njegovo zdravstveno stanje s nadom, iako opravdano zabrinut, da će i ovu životnu bitku dobiti, da će se oporaviti i vratiti se svojoj obitelji, supruzi, djeci, unucima, ali i njegovoj, bit ću slobodan kazati, drugoj obitelji, kolektivu Doma zdravlja. Iako iznimno stručan liječnik, pouzdan i prije svega požrtvovan, cijeli svoj radni vijek proveo je u našem Domu zdravlja ne stremeći nekim velikim karijerama i ustanovama nego želeći biti na usluzi svojim ljudima, od pomoći kolegama te ostaviti trag upravo u svom Kiseljaku. I to je u potpunosti ispunio! Neću se ni usuditi prognozirati brojke života koje je spasio, neprospavanih noći koje je probdio no moram se osvrnuti na posljednju etapu njegova profesionalnog života. Naime, i nakon umirovljenja, angažmanu u već odavno ostvarenoj i renomiranoj privatnoj ordinaciji, s obzirom da smo kao ustanova itekako imali potrebe za liječničkim kadrom, posebno onim nadasve iskusnim, dr. Pero nije dvojio nego je prihvatio angažman vanjskog suradnika, te bez imalo nepotrebne sujete, svoje znanje svakodnevno prenosio mlađim kolegama te i dalje nesebično bio na usluzi svim našim pacijentima. Kao osoba starije životne dobi, nije tražio izuzeće ni u vrijeme pandemije, hrabro se noseći sa svim izazovima i dijeleći sudbinu svih djelatnika Doma zdravlja. Na tome sam mu kao ravnatelj i kolega iznimno zahvalan. Njegov odlazak će ostaviti ogromnu prazninu u našem kolektivu ali cijeloj našoj društvenoj zajednici koja ga je imala priliku viđati i sretati svakodnevno, ne samo u Domu zdravlja nego i na svim drugim važnim i manje važnim događajima.
Obitelji Lovrić i ovim putem upućujem iskrenu ljudsku sućut, a prijatelju Peri želim da počiva u zasluženom miru“, stoji u oproštaju dr. Nine Babana, ravnatelja DZ Kiseljak.

kolaz-dr-pero.jpg

 

 

 

 IM/artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Emotivno pismo ravnatelja DZ

dr pero rip izl

Prim.dr. Pero Lovrić, rođen je 1945. godine u naselju Kovači, općina Kiseljak.


Nakon osnovne škole u Kiseljaku, bio je dijelom prve kiseljačke generacije gimnazijalaca koju je tada pohađalo 13 učenika od kojih je njih četvero kasnije postalo liječnicima. Medicinski fakultet završio je u Sarajevu a kasnije specijalizirao medicinu rada.
Malo je reći da su ga Kiseljačani poznavali jako dobro s obzirom da je cijeli svoj radni vijek proveo upravo u Domu zdravlja Kiseljak. Naime, i nakon umirovljenja, bio je angažiran kao vanjski suradnik na obostrano zadovoljstvo, a svoje djelovanje nije prekidao ni protekle godine tijekom cijele pandemije korona virusa.
Bio je suprug, otac te ponosan djed.


Od omiljenog liječnika danas se opraštaju žitelji Kiseljaka ali i njegovi kolege, djelatnici Doma zdravlja. Po mnogima, dobra duša ove ustanove, uvijek iznimno susretljiv i spreman pomoći posebno mlađim kolegama kojima je nerijetko bio na raspolaganju kako svojim znanjem tako i ogromnim stručnim i životnim iskustvom.
„Bio je dostupan u svako doba dana i noći. Na njega se moglo uvijek računati! Možemo s pravom reći da je bio stub, kralježnica kako Crvenoga križa i Doma zdravlja, tako i čitave općine Kiseljak“, stoji između ostaloga u oproštaju Crvenog križa Kiseljak.

Samo riječi hvale ima i ravnatelj Doma zdravlja Kiseljak dr. Nino Baban:


„ Kao liječnika ali posebno kao čovjeka, jutros me pogodila vijest da nas je napustio dr. Pero. Pratio sam njegovo zdravstveno stanje s nadom, iako opravdano zabrinut, da će i ovu životnu bitku dobiti, da će se oporaviti i vratiti se svojoj obitelji, supruzi, djeci, unucima, ali i njegovoj, bit ću slobodan kazati, drugoj obitelji, kolektivu Doma zdravlja. Iako iznimno stručan liječnik, pouzdan i prije svega požrtvovan, cijeli svoj radni vijek proveo je u našem Domu zdravlja ne stremeći nekim velikim karijerama i ustanovama nego želeći biti na usluzi svojim ljudima, od pomoći kolegama te ostaviti trag upravo u svom Kiseljaku. I to je u potpunosti ispunio! Neću se ni usuditi prognozirati brojke života koje je spasio, neprospavanih noći koje je probdio no moram se osvrnuti na posljednju etapu njegova profesionalnog života. Naime, i nakon umirovljenja, angažmanu u već odavno ostvarenoj i renomiranoj privatnoj ordinaciji, s obzirom da smo kao ustanova itekako imali potrebe za liječničkim kadrom, posebno onim nadasve iskusnim, dr. Pero nije dvojio nego je prihvatio angažman vanjskog suradnika, te bez imalo nepotrebne sujete, svoje znanje svakodnevno prenosio mlađim kolegama te i dalje nesebično bio na usluzi svim našim pacijentima. Kao osoba starije životne dobi, nije tražio izuzeće ni u vrijeme pandemije, hrabro se noseći sa svim izazovima i dijeleći sudbinu svih djelatnika Doma zdravlja. Na tome sam mu kao ravnatelj i kolega iznimno zahvalan. Njegov odlazak će ostaviti ogromnu prazninu u našem kolektivu ali cijeloj našoj društvenoj zajednici koja ga je imala priliku viđati i sretati svakodnevno, ne samo u Domu zdravlja nego i na svim drugim važnim i manje važnim događajima.
Obitelji Lovrić i ovim putem upućujem iskrenu ljudsku sućut, a prijatelju Peri želim da počiva u zasluženom miru“, stoji u oproštaju dr. Nine Babana, ravnatelja DZ Kiseljak.

kolaz-dr-pero.jpg

 

 

 

 IM/artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17