× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • Zbog širenja koronavirusa

ambulanta-ljudi-koorna.jpg

Na prijedlog Kantonalnog stožera civilne zaštite Vlada Zapadnohercegovačke županije je donijela Odluku o proglašenju stanja nesreće na području ove županije prouzrokovane širenjem koronavirusa, kojom se stanje nesreće proglašava dana 27. kolovoza 2020. godine.

- Smisao proglašenja stanja nesreće jeste da se svi potencijali i sve službe, od ministarstava, tijela uprave, lokalnih stožera do onih organizacija na području naše županije s kojima Uprava civilne zaštite ima ugovor o zajedničkom djelovanju u slučaju potrebe spašavanja ljudi i materijalnih dobara, stave u funkciju - pojasnio je premijer ZHŽ Zdenko Ćosić. 

Ministar zdravstva, rada i socijalne skrbi ZHŽ Tomislav Pejić je informirao prisutne o situaciji s brojem zaraženih u protekla 24 sata, kazavši kako u navedenom razdoblju ima 49 novooboljelih osoba, što znači da je 351 osoba na području županije zaražena koronavirusom.

- U protekla 24 sata imamo 14 osoba koje su se oporavile i nemamo ni jedan smrtni slučaj uzrokovan koronavirusom. U prethodnom razdoblju od 15 dana u prosjeku dnevno imamo 32 novooboljele osobe, imamo 43 testirane i negativne osobe, iz tog razloga je Krizni stožer Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi predložio da se proglasi stanje prirodne nesreće, kako bi se maksimalno mobilizirale sve institucije koje su, što direktno što indirektno, uključene u rad Stožera i provođenje svih mjera koje je predložio ili naredio u proteklom periodu - naveo je. 

Pejić je kazao kako je prosječna dob oboljelih 30 godina, koji donose virus u svoje obitelji, prenose ga na starije članove, što bi moglo dovesti do porasta broja oboljelih starijih osoba u ZHŽ.

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • Zbog širenja koronavirusa

ambulanta-ljudi-koorna.jpg

Na prijedlog Kantonalnog stožera civilne zaštite Vlada Zapadnohercegovačke županije je donijela Odluku o proglašenju stanja nesreće na području ove županije prouzrokovane širenjem koronavirusa, kojom se stanje nesreće proglašava dana 27. kolovoza 2020. godine.

- Smisao proglašenja stanja nesreće jeste da se svi potencijali i sve službe, od ministarstava, tijela uprave, lokalnih stožera do onih organizacija na području naše županije s kojima Uprava civilne zaštite ima ugovor o zajedničkom djelovanju u slučaju potrebe spašavanja ljudi i materijalnih dobara, stave u funkciju - pojasnio je premijer ZHŽ Zdenko Ćosić. 

Ministar zdravstva, rada i socijalne skrbi ZHŽ Tomislav Pejić je informirao prisutne o situaciji s brojem zaraženih u protekla 24 sata, kazavši kako u navedenom razdoblju ima 49 novooboljelih osoba, što znači da je 351 osoba na području županije zaražena koronavirusom.

- U protekla 24 sata imamo 14 osoba koje su se oporavile i nemamo ni jedan smrtni slučaj uzrokovan koronavirusom. U prethodnom razdoblju od 15 dana u prosjeku dnevno imamo 32 novooboljele osobe, imamo 43 testirane i negativne osobe, iz tog razloga je Krizni stožer Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi predložio da se proglasi stanje prirodne nesreće, kako bi se maksimalno mobilizirale sve institucije koje su, što direktno što indirektno, uključene u rad Stožera i provođenje svih mjera koje je predložio ili naredio u proteklom periodu - naveo je. 

Pejić je kazao kako je prosječna dob oboljelih 30 godina, koji donose virus u svoje obitelji, prenose ga na starije članove, što bi moglo dovesti do porasta broja oboljelih starijih osoba u ZHŽ.

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.