× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

Na području općine Donji Vakuf od 2008. godine uspješno djeluje Opće udruženje obrtnika-poslodavaca, koje svojim radom doprinosi cjelokupnom razvoju gospodarstva u tom gradu.

Na području općine Donji Vakuf od 2008. godine uspješno djeluje Opće udruženje obrtnika-poslodavaca, koje svojim radom doprinosi cjelokupnom razvoju gospodarstva u tom gradu.

Ovo udruženje broji 80 članova i jedno je od rijetkih na području ŽSB-a koje, kroz različite vidove, pomaže ekonomski razvoj lokalne zajednice.

-Udruženje je tokom svog šestogodišnjeg postojanja postiglo veoma značajne rezultate, što potvrđuje podatak da je četrdeset naših članova prošlo na javnim konkursima na kantonalnom i federalnom nivou, zahvaljujući kojima su dobili oko 400.000 KM. Također, jedan naš član je prošao u uži krug odabira korisnika projekata švedske ambasade i ovih dana očekujemo pozitivan rezultat. Slične projekte međunarodnih organizacija očekujemo i ove godine, tako da ćemo pratiti njihovu objavu i na vrijeme informirati sve zainteresirane, kako bi proširili svoj obrt - kazala je Jasminka Ajanović, tajnica Udruženja.

Naglašava, također, da je pružena pomoć u zapošljavanju jedne invalidne osobe i, u saradnji s Općinom Donji Vakuf, organizirana prezentacija jedne turske kreditne linije koja je namijenjena povratničkoj populaciji, prvenstveno razvoju privrede i poljoprivrede.

Od posebnog značaja je, dodala je, edukacija koja se provodi za sve one koji žele pokrenuti vlastiti biznis, kao i Međunarodni sajam obrta i poduzetništva ŽSB, koji će i ove godine, četvrti put, biti održan u Donjem Vakufu.

- Zbog podrške koju nam pružaju dugujemo, svakako, zahvalnost Općini Donji Vakuf, Vladi SBK-a, te pojedinim institucijama i organima na višim nivoima. Nadamo se da će na adekvatan način pratiti i sve naše buduće projekte. Inače, uspostavljanje saradnje s potencijalnim donatorima i omogućavanje obrtnicima da što lakše dođu do poticaja, jedan je od prioriteta kojem će se posvetiti posebna pažnja - rekao je Nermin Bašimamović, predsjednik Udruženja obrtnika-poslodavaca Donji Vakuf.

 

I.M.|Artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

Na području općine Donji Vakuf od 2008. godine uspješno djeluje Opće udruženje obrtnika-poslodavaca, koje svojim radom doprinosi cjelokupnom razvoju gospodarstva u tom gradu.

Na području općine Donji Vakuf od 2008. godine uspješno djeluje Opće udruženje obrtnika-poslodavaca, koje svojim radom doprinosi cjelokupnom razvoju gospodarstva u tom gradu.

Ovo udruženje broji 80 članova i jedno je od rijetkih na području ŽSB-a koje, kroz različite vidove, pomaže ekonomski razvoj lokalne zajednice.

-Udruženje je tokom svog šestogodišnjeg postojanja postiglo veoma značajne rezultate, što potvrđuje podatak da je četrdeset naših članova prošlo na javnim konkursima na kantonalnom i federalnom nivou, zahvaljujući kojima su dobili oko 400.000 KM. Također, jedan naš član je prošao u uži krug odabira korisnika projekata švedske ambasade i ovih dana očekujemo pozitivan rezultat. Slične projekte međunarodnih organizacija očekujemo i ove godine, tako da ćemo pratiti njihovu objavu i na vrijeme informirati sve zainteresirane, kako bi proširili svoj obrt - kazala je Jasminka Ajanović, tajnica Udruženja.

Naglašava, također, da je pružena pomoć u zapošljavanju jedne invalidne osobe i, u saradnji s Općinom Donji Vakuf, organizirana prezentacija jedne turske kreditne linije koja je namijenjena povratničkoj populaciji, prvenstveno razvoju privrede i poljoprivrede.

Od posebnog značaja je, dodala je, edukacija koja se provodi za sve one koji žele pokrenuti vlastiti biznis, kao i Međunarodni sajam obrta i poduzetništva ŽSB, koji će i ove godine, četvrti put, biti održan u Donjem Vakufu.

- Zbog podrške koju nam pružaju dugujemo, svakako, zahvalnost Općini Donji Vakuf, Vladi SBK-a, te pojedinim institucijama i organima na višim nivoima. Nadamo se da će na adekvatan način pratiti i sve naše buduće projekte. Inače, uspostavljanje saradnje s potencijalnim donatorima i omogućavanje obrtnicima da što lakše dođu do poticaja, jedan je od prioriteta kojem će se posvetiti posebna pažnja - rekao je Nermin Bašimamović, predsjednik Udruženja obrtnika-poslodavaca Donji Vakuf.

 

I.M.|Artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.