× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • FOJNICA

pas ubijen fojnica

Foto: Udruženje Fortuna

 

 

Iz udruženja za zaštitu životinja i okoliša 'Fortuna' iz Fojnice obratili su nam se sa izvješćem o jednom nemilom događaju koji se dogodio prije par dana u ovoj općini.

Isti prenosimo u cijelosti:

Za vrijeme policijskog sata cca 22:35 dobili smo dojavu od stanara koji živi u blizini mjesta gdje je nepoznato lice iz vatrenog oružja pucao 3 puta. Na to se nismo mogli oglušiti i željeli smo da provjerimo istinitost tih informacija.
Kontaktirali smo PU i zahtijevali izviđanje situacije te smo uz dozvolu zajedno sa policijskim službenikom i svjedokom izašli na teren. Nakon 15 minuta potrage, pronašli smo tijelo ubijenog psa ženke. Odmah je bilo jasno da je usmrćena vatrenim oružjem, ali policija je po našem insistiranju kontaktirala Veterinarsku stanicu koja je izašla na teren tek sljedeće jutro u 8 sati. Istu noć željeli smo provjeriti da li su ostali psi o kojima smo brinuli u parku, to jeste na mjestu gdje su inače boravili.
Da budemo precizni, 4 odrasla psa i 8 kučića koji su bili stari svega mjesec dana. Po dolasku pretražili smo područje i primijetili smo da se na tom mjestu nalazi samo jedan odrastao pas ženka i shvatili smo da su 3 odrasla kao i 8 malenih kučića sklonjeni. Ne znamo šta se tačno dogodilo sa njima, ali znamo da su tog dana u poslijepodnevnim satima svi bili na uobičajenom mjestu jer ih mjesecima hranimo tu, tako da sumnjamo da su i oni sklonjeni/ubijeni.
Jutro poslije krivičnog zločina nakon pregleda i odlaska veterinara sa terena došli su iz Komunalne službe Fojnica da sklone tijelo upucanog psa i po navodima svjedoka koji je sve to vidio komunalci su pokupili tijelo ženke kao i tijelo malenog kučića koji je po opisu jedan od 8 malenih koji su nestali. Međutim, veterinarska stanica kao ni mi nismo obaviješteni o tome. Dan poslije smo otišli tražiti policijski zapisnik za koji nam je rečeno da ćemo dobiti u ponedjeljak kao i izvještaj veterinara, u kojem se po našim saznanjima navodi da je pas 100% upucan iz vatrenog oružja i da ima izlaznu ranu, to jeste da se metak ne nalazi u psu što znači da ne možemo saznati kome pripada oružje i ko je pucao. Ovo nije prvi slučaj ubijanja pasa u našoj općini Fojnica, svaki do sad je ostao zataškan, ali mi nećemo dozvoliti da ovo prođe nekažnjeno. Ovom prilikom tražimo od svih nadležnih organa da dođu ispitati situaciju i pronađu počinioca ovog nehumanog ubijanja i sklanjanja pasa.
Počinioc ovog djela prekršio je:
1. Krivični zakon FBiH, član 318; koji propisuje sljedeće: " Onaj ko životinju teško zlostavlja ili izlaže nepotrebnim ili dugotrajnim mukama, ili joj nanosi nepotrebne boli, ili protupravno razara životinjska staništa u većoj mjeri ili na širem prostoru, ili protivno propisima ubija životinje, može biti novčano kažnjen ili provesti u zatvoru do 6 mjeseci."
2. Kršenje naredbe Križnog štaba koji nalaže :
    1. Naređuje se zabrana kretanja građana na području FBiH od 20:00 do 05:00.
3. Narušavanje javnog reda i mira u naseljenom području
4. Neovlašteno korištenje vatrenog oružja (za koje je upitno da li počinilac ima dozvolu)
Postavlja se pitanje svima, kako neko može hodati sa puškom za vrijeme policijskog sata i određivati sudbinu psima koji nisu bili agresivni? Kako Opština i PU nisu znali za ovaj slučaj dok mi nismo prijavili? Osim što su ugrožene životinje koje se nisu mogle braniti, ugroženi su i građani ovog grada. Primili smo dosta poruka zabrinutih građana kojima smo obećali da ćemo dati sve od sebe da riješimo ovaj slučaj.
Želimo da kažemo da imamo iznimno veliku podršku svih Udruženja širom BiH, ali i ostalih ljudi koji su nam spremni pomoći. Ovom prilikom molimo sve građane na prostoru Općine Fojnica da ukoliko imaju bilo kakve informacije da nam se jave, slijedi novčana nagrada.
Ovakvim monstrumima se treba stati u kraj, jer to danas-sutra može biti vlasnički pas, neko od građana ili nečije dijete, poručuju iz Udruženja.

artinfo.ba

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • FOJNICA

pas ubijen fojnica

Foto: Udruženje Fortuna

 

 

Iz udruženja za zaštitu životinja i okoliša 'Fortuna' iz Fojnice obratili su nam se sa izvješćem o jednom nemilom događaju koji se dogodio prije par dana u ovoj općini.

Isti prenosimo u cijelosti:

Za vrijeme policijskog sata cca 22:35 dobili smo dojavu od stanara koji živi u blizini mjesta gdje je nepoznato lice iz vatrenog oružja pucao 3 puta. Na to se nismo mogli oglušiti i željeli smo da provjerimo istinitost tih informacija.
Kontaktirali smo PU i zahtijevali izviđanje situacije te smo uz dozvolu zajedno sa policijskim službenikom i svjedokom izašli na teren. Nakon 15 minuta potrage, pronašli smo tijelo ubijenog psa ženke. Odmah je bilo jasno da je usmrćena vatrenim oružjem, ali policija je po našem insistiranju kontaktirala Veterinarsku stanicu koja je izašla na teren tek sljedeće jutro u 8 sati. Istu noć željeli smo provjeriti da li su ostali psi o kojima smo brinuli u parku, to jeste na mjestu gdje su inače boravili.
Da budemo precizni, 4 odrasla psa i 8 kučića koji su bili stari svega mjesec dana. Po dolasku pretražili smo područje i primijetili smo da se na tom mjestu nalazi samo jedan odrastao pas ženka i shvatili smo da su 3 odrasla kao i 8 malenih kučića sklonjeni. Ne znamo šta se tačno dogodilo sa njima, ali znamo da su tog dana u poslijepodnevnim satima svi bili na uobičajenom mjestu jer ih mjesecima hranimo tu, tako da sumnjamo da su i oni sklonjeni/ubijeni.
Jutro poslije krivičnog zločina nakon pregleda i odlaska veterinara sa terena došli su iz Komunalne službe Fojnica da sklone tijelo upucanog psa i po navodima svjedoka koji je sve to vidio komunalci su pokupili tijelo ženke kao i tijelo malenog kučića koji je po opisu jedan od 8 malenih koji su nestali. Međutim, veterinarska stanica kao ni mi nismo obaviješteni o tome. Dan poslije smo otišli tražiti policijski zapisnik za koji nam je rečeno da ćemo dobiti u ponedjeljak kao i izvještaj veterinara, u kojem se po našim saznanjima navodi da je pas 100% upucan iz vatrenog oružja i da ima izlaznu ranu, to jeste da se metak ne nalazi u psu što znači da ne možemo saznati kome pripada oružje i ko je pucao. Ovo nije prvi slučaj ubijanja pasa u našoj općini Fojnica, svaki do sad je ostao zataškan, ali mi nećemo dozvoliti da ovo prođe nekažnjeno. Ovom prilikom tražimo od svih nadležnih organa da dođu ispitati situaciju i pronađu počinioca ovog nehumanog ubijanja i sklanjanja pasa.
Počinioc ovog djela prekršio je:
1. Krivični zakon FBiH, član 318; koji propisuje sljedeće: " Onaj ko životinju teško zlostavlja ili izlaže nepotrebnim ili dugotrajnim mukama, ili joj nanosi nepotrebne boli, ili protupravno razara životinjska staništa u većoj mjeri ili na širem prostoru, ili protivno propisima ubija životinje, može biti novčano kažnjen ili provesti u zatvoru do 6 mjeseci."
2. Kršenje naredbe Križnog štaba koji nalaže :
    1. Naređuje se zabrana kretanja građana na području FBiH od 20:00 do 05:00.
3. Narušavanje javnog reda i mira u naseljenom području
4. Neovlašteno korištenje vatrenog oružja (za koje je upitno da li počinilac ima dozvolu)
Postavlja se pitanje svima, kako neko može hodati sa puškom za vrijeme policijskog sata i određivati sudbinu psima koji nisu bili agresivni? Kako Opština i PU nisu znali za ovaj slučaj dok mi nismo prijavili? Osim što su ugrožene životinje koje se nisu mogle braniti, ugroženi su i građani ovog grada. Primili smo dosta poruka zabrinutih građana kojima smo obećali da ćemo dati sve od sebe da riješimo ovaj slučaj.
Želimo da kažemo da imamo iznimno veliku podršku svih Udruženja širom BiH, ali i ostalih ljudi koji su nam spremni pomoći. Ovom prilikom molimo sve građane na prostoru Općine Fojnica da ukoliko imaju bilo kakve informacije da nam se jave, slijedi novčana nagrada.
Ovakvim monstrumima se treba stati u kraj, jer to danas-sutra može biti vlasnički pas, neko od građana ili nečije dijete, poručuju iz Udruženja.

artinfo.ba

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.