svec oblac bila

Na šesnaestu nedjelju kroz Crkvenu godinu, u župi Svetoga Duha u Novoj Biloj Franjevačka provincija Svetoga Križa Bosna Srebrena postala je bogatija za tri mladića koji su po prvi put obukli redovničko odjelo Reda manje braće, fra Nikola Barbić iz župe Fojnica, fra Robert Bašić iz župe Busovača i najmlađi fra Ilija Nakić iz župe Nova Bila.


Svetu je misu predslavio provincijal Bosne Srebrene fra Jozo Marinčić uz koncelebraciju meštra postulanata fra Josipa Mrnjavca, prefekta sjemeništaraca fra Josipa Ikića, meštra novaka fra Marinka Baotića, gučogorskog gvardijana fra Drage Pranješa, župnika domaćina fra Slavka Petrušića i druge braće misnika. Otac provincijal pozvao je u svojoj homiliji braću novake da hrabro kroće evanđeoskom stazom poput našeg serafskog oca sv. Franje. Fra Jozo je kazao još da su kao franjevci dužni nositi Radosnu vijest evanđelja Isusa Krista svim odbačenim i svim onima koji su na marginama našeg društva. Na kraju svetog misnog slavlja župnik fra Slavko iskazao je svoju radost što je ova župna zajednica i ova crkva, koja na poseban način prikazuje povezanost bosanskog katoličkog puka i franjevaca (op. ova crkva bila je ratna bolnica u Domovinskom ratu), bila domaćin po prvi put oblačenju novaka Bosne Srebrene i k tomu još je imala domaćeg sina koji je obukao habit sv. Franje.

uu.jpg

barbic.jpg

Bez naslova.png

 

 

 

Tekst: fra Matej JuričeviĆ
Foto: fra Ivan Stanić

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST

svec oblac bila

Na šesnaestu nedjelju kroz Crkvenu godinu, u župi Svetoga Duha u Novoj Biloj Franjevačka provincija Svetoga Križa Bosna Srebrena postala je bogatija za tri mladića koji su po prvi put obukli redovničko odjelo Reda manje braće, fra Nikola Barbić iz župe Fojnica, fra Robert Bašić iz župe Busovača i najmlađi fra Ilija Nakić iz župe Nova Bila.


Svetu je misu predslavio provincijal Bosne Srebrene fra Jozo Marinčić uz koncelebraciju meštra postulanata fra Josipa Mrnjavca, prefekta sjemeništaraca fra Josipa Ikića, meštra novaka fra Marinka Baotića, gučogorskog gvardijana fra Drage Pranješa, župnika domaćina fra Slavka Petrušića i druge braće misnika. Otac provincijal pozvao je u svojoj homiliji braću novake da hrabro kroće evanđeoskom stazom poput našeg serafskog oca sv. Franje. Fra Jozo je kazao još da su kao franjevci dužni nositi Radosnu vijest evanđelja Isusa Krista svim odbačenim i svim onima koji su na marginama našeg društva. Na kraju svetog misnog slavlja župnik fra Slavko iskazao je svoju radost što je ova župna zajednica i ova crkva, koja na poseban način prikazuje povezanost bosanskog katoličkog puka i franjevaca (op. ova crkva bila je ratna bolnica u Domovinskom ratu), bila domaćin po prvi put oblačenju novaka Bosne Srebrene i k tomu još je imala domaćeg sina koji je obukao habit sv. Franje.

uu.jpg

barbic.jpg

Bez naslova.png

 

 

 

Tekst: fra Matej JuričeviĆ
Foto: fra Ivan Stanić

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17