fojnica samostan tabla

Neka nas umjesto različitih poroka današnjice, kroz život vodi Duh sveti, poruka je s proslave iz Fojnice

Mnoštvo vjernika iz Fojnice ali i drugih župa središnje Bosne, Kiseljaka, Kreševa, Gromiljaka, Lepenice, Deževica, Brestovskog, Busovače, Novog Travnika, Visokog, Breze, Vareša, Kaknja, Kraljeve Sutjeske, od kojih su mnogi u Fojnicu hodočastili pješice, okupilo se na blagdan Duha Svetoga, treće božanske osobe, u Fojnici, kako bi s vjernicima ove župe proslavili zaštitnika župe i tamošnjeg franjevačkog samostana. Dobrodošlicu im je na početku misnog slavlja poželio fra Miro Relota, fojnički gvardijan. „Raduje me vidjeti u Fojnici vjernike iz mnogih srednjobosanskih župa. Hvala im što su nama došli podijeliti radost proslave nebeskog zaštitnika naše župe i samostana. Posebno je lijepo vidjeti mnoge vjernike u narodnim nošnjama krajeva iz kojih dolaze“, poručio je fojnički gvardijan. Podsjetio je da su se vjernici župe Fojnica za proslavu zaštitnika župe i samostana Duha Svetoga pripremali misama devetnicama i trodnevnicama.


Središnje misno slavlje na sam blagdan Duha Svetoga u Fojnici je, uz sudjelovanje brojnih svećenika, predvodio fra Franjo Radman, gvardijan Samostana sv. Bonaventure u Visokom. On je vjernike podsjetio da se blagdan Duha Svetoga slavi 50 dan nakon Uskrsa zbog čega nosi naziv i Pedesetnica. „Mi kao da smo svih ovih 50 dana koračali ka ovom samostanu u Fojnici. Nije lako popeti se ovdje na ovo brdo. Ali znajte da je osvajanje vrhova za hrabre. Ovdje smo bliže smo spoznaji tajne Duha Svetoga te ćemo, ojačani vjerom, lakše svjedočiti svoju katoličku vjeru“, poručio je fra Franjo Radman. Govoreći o važnosti blagdana Duha Svetoga, gvardijan Franjevačkog samostana u Visokom vjernicima je poručio da umjesto mnogih poroka današnjice prihvate Duha Svetoga da ih vodi kroz život. „Danas se nažalost normalnim smatraju mnogi poroci, od psovki, kocke do razorenih obitelji. Ti poroci mnogima su vodilje kroz život. Našim obiteljima također su potrebni misionari koji će ih spasiti takvih poganskih običaja i vratiti Duha Svetoga u naše obitelji, među zajednicu naših vjerika na ovim prostorima. Jedinu vođeni Duhom Svetim može se izboriti za svoju vjeru i ostanak i na ovim prostorima“, poručio je fra Franjo Radman.
Proslava zaštitnika župe i samostana za mnoge je Fojničane rasute po svijetu prilika koju koriste za posjet rodnom kraju. Na ovaj blagdan ulice Fojnice posebno ožive, a nakon mise slavlje se nastavlja najprije pučkim veseljem ispred samostana, a potom i u obiteljima vjernika župe čiji je nebeski zaštitnik Duh Sveti.


 • 20190609_105404_resized_Kopiraj
 • 20190609_110014_resized_Kopiraj
 • 20190609_110029_resized_Kopiraj
 • 20190609_110212_resized_Kopiraj
 • 20190609_110606_resized_Kopiraj
 • 20190609_120656_resized_Kopiraj
 • 20190609_122008_resized_Kopiraj
 • 20190609_122459_resized_Kopiraj


Artinfo.ba

 

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST

fojnica samostan tabla

Neka nas umjesto različitih poroka današnjice, kroz život vodi Duh sveti, poruka je s proslave iz Fojnice

Mnoštvo vjernika iz Fojnice ali i drugih župa središnje Bosne, Kiseljaka, Kreševa, Gromiljaka, Lepenice, Deževica, Brestovskog, Busovače, Novog Travnika, Visokog, Breze, Vareša, Kaknja, Kraljeve Sutjeske, od kojih su mnogi u Fojnicu hodočastili pješice, okupilo se na blagdan Duha Svetoga, treće božanske osobe, u Fojnici, kako bi s vjernicima ove župe proslavili zaštitnika župe i tamošnjeg franjevačkog samostana. Dobrodošlicu im je na početku misnog slavlja poželio fra Miro Relota, fojnički gvardijan. „Raduje me vidjeti u Fojnici vjernike iz mnogih srednjobosanskih župa. Hvala im što su nama došli podijeliti radost proslave nebeskog zaštitnika naše župe i samostana. Posebno je lijepo vidjeti mnoge vjernike u narodnim nošnjama krajeva iz kojih dolaze“, poručio je fojnički gvardijan. Podsjetio je da su se vjernici župe Fojnica za proslavu zaštitnika župe i samostana Duha Svetoga pripremali misama devetnicama i trodnevnicama.


Središnje misno slavlje na sam blagdan Duha Svetoga u Fojnici je, uz sudjelovanje brojnih svećenika, predvodio fra Franjo Radman, gvardijan Samostana sv. Bonaventure u Visokom. On je vjernike podsjetio da se blagdan Duha Svetoga slavi 50 dan nakon Uskrsa zbog čega nosi naziv i Pedesetnica. „Mi kao da smo svih ovih 50 dana koračali ka ovom samostanu u Fojnici. Nije lako popeti se ovdje na ovo brdo. Ali znajte da je osvajanje vrhova za hrabre. Ovdje smo bliže smo spoznaji tajne Duha Svetoga te ćemo, ojačani vjerom, lakše svjedočiti svoju katoličku vjeru“, poručio je fra Franjo Radman. Govoreći o važnosti blagdana Duha Svetoga, gvardijan Franjevačkog samostana u Visokom vjernicima je poručio da umjesto mnogih poroka današnjice prihvate Duha Svetoga da ih vodi kroz život. „Danas se nažalost normalnim smatraju mnogi poroci, od psovki, kocke do razorenih obitelji. Ti poroci mnogima su vodilje kroz život. Našim obiteljima također su potrebni misionari koji će ih spasiti takvih poganskih običaja i vratiti Duha Svetoga u naše obitelji, među zajednicu naših vjerika na ovim prostorima. Jedinu vođeni Duhom Svetim može se izboriti za svoju vjeru i ostanak i na ovim prostorima“, poručio je fra Franjo Radman.
Proslava zaštitnika župe i samostana za mnoge je Fojničane rasute po svijetu prilika koju koriste za posjet rodnom kraju. Na ovaj blagdan ulice Fojnice posebno ožive, a nakon mise slavlje se nastavlja najprije pučkim veseljem ispred samostana, a potom i u obiteljima vjernika župe čiji je nebeski zaštitnik Duh Sveti.


 • 20190609_105404_resized_Kopiraj
 • 20190609_110014_resized_Kopiraj
 • 20190609_110029_resized_Kopiraj
 • 20190609_110212_resized_Kopiraj
 • 20190609_110606_resized_Kopiraj
 • 20190609_120656_resized_Kopiraj
 • 20190609_122008_resized_Kopiraj
 • 20190609_122459_resized_Kopiraj


Artinfo.ba

 

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2023 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17