× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

plavsic vukvoar

GLAZBENO SCENSKI SPEKTAKT U KISELJAKU

 

Damir Plavšić, vukovarski branitelj i autor knjige „Bitka za Vukovar, ne plači, moj dobri anđele” koji predstavom „Bitka za Vukovar” diljem svijeta zajedno sa Damirom Markušom promovira Domovinski rat, za artinfo.ba je najavio izvođenje spomenute predstave u Kiseljaku.

Naime, u petak, 10. svibnja 2019. u 20 sati u gradskoj dvorani u Kiseljaku biti će odigrana putujuća glazbeno-scenska predstava „Bitka za Vukovar – Kako smo branili grad i Hrvatsku.“
Okosnicu ovog glazbeno – scenskog spektakla čine tri dokumentarna filma – Vječni plamen, Bitka za Vukovar te Vukovar danas, a cijela predstava obiluje svjetlosnim i zvučnim efektima koji dočaravaju ozračje rata u kojem su se stanovnici i branitelji ovog grada našli u drugoj polovici 1991. godine.
„Ponukani općim neznanjem djece i mladih o Domovinskom ratu i novijoj Hrvatskoj povijesti odlučili smo, suborac Damir Markuš i ja pokušati poduzeti nešto kako bismo odgovorili na nebrigu školstva. Napisali smo svaki svoju knjigu o Bitki za Vukovar, režirali smo predstavu i snimili smo tri filma te sa ovom edukativnom predstavom obilazimo Hrvatsku i svijet te djecu učimo noviju Hrvatsku povijest te propagiramo Katoličku vjeru a kroz nastupe folklornih sastava i Hrvatsku kulturnu baštinu“ kazao je Plavšić za Artinfo te dodaje da je do turneje u BiH došlo spontano a sve u namjeri da djecu poduče kako su branitelji i hrvatski narod zajedno branili vjekovna hrvatska ognjišta.
„Naša očekivanja su uvijek optimistična jer je nama jedino važno da na naše predstave dođu učenici osnovnih i srednjih škola te hrvatska mladost. Jako poštujemo i suosjećamo sa kalvarijom našeg naroda u Središnjoj Bosni i upravo zato i dolazimo kod vas kako bismo izrazili naše duboko poštovanje i suosjećanje na vašu veliku žrtvu. Također duboko žalimo zbog nepravednih i konstruiranih optužbi prema pripadnicima HVO-a“ dodao je.

 

IMG-ec9a0f362fdfd8a7fab63717e1de52cf-V.jpg

 

S ciljem promicanja hrvatske kulturne baštine u predstavi će i u Kiseljaku sudjelovati naši školarci, KUD- ovi, sportski klubovi, te druge udruge mladih kao i pojedinci.

Ovaj glazbeno-scenski spektakl kojim se nastoje očuvati uspomene na krvave, ali slavne dane naše nedavne nacionalne povijesti, do sada je izveden u 148 gradova u Hrvatskoj i diljem svijeta među hrvatskom dijasporom. Pogledalo ga je preko 70 000 gledatelja, a u njemu je nastupalo više od šest i pol tisuća izvođača.

Ovo je prva edukativna i domoljubna, glazbeno-scenska predstava koju su režirali hrvatski branitelji, ona je je prikaz herojske obrane grada kroz sjećanja dragovoljaca i sudionika obrane grada.

Predstava je i nada da će nove generacije održati živim „Vukovarsko svjetlo“, te uspomenu i zahvalu hrabrim herojima rata.

Napominjemo kako zbog ratnih scena predstava nije primjerena za djecu mlađu od 10 godina.

Događaj se u Kiseljaku održava u sklopu manifestacije "Hrvatsko proljeće Središnje Bosne", pod pokroviteljstvom Općine Kiseljak a ulaz je besplatan.

 Dio atmosfere iz Posušja:

{source}
<!-- You can place html anywhere within the source tags --><iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D2470396046527064%26id%3D1561899574043387&width=500" width="500" height="793" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>


<script language="javascript" type="text/javascript">
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

IM/artinfo.ba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

plavsic vukvoar

GLAZBENO SCENSKI SPEKTAKT U KISELJAKU

 

Damir Plavšić, vukovarski branitelj i autor knjige „Bitka za Vukovar, ne plači, moj dobri anđele” koji predstavom „Bitka za Vukovar” diljem svijeta zajedno sa Damirom Markušom promovira Domovinski rat, za artinfo.ba je najavio izvođenje spomenute predstave u Kiseljaku.

Naime, u petak, 10. svibnja 2019. u 20 sati u gradskoj dvorani u Kiseljaku biti će odigrana putujuća glazbeno-scenska predstava „Bitka za Vukovar – Kako smo branili grad i Hrvatsku.“
Okosnicu ovog glazbeno – scenskog spektakla čine tri dokumentarna filma – Vječni plamen, Bitka za Vukovar te Vukovar danas, a cijela predstava obiluje svjetlosnim i zvučnim efektima koji dočaravaju ozračje rata u kojem su se stanovnici i branitelji ovog grada našli u drugoj polovici 1991. godine.
„Ponukani općim neznanjem djece i mladih o Domovinskom ratu i novijoj Hrvatskoj povijesti odlučili smo, suborac Damir Markuš i ja pokušati poduzeti nešto kako bismo odgovorili na nebrigu školstva. Napisali smo svaki svoju knjigu o Bitki za Vukovar, režirali smo predstavu i snimili smo tri filma te sa ovom edukativnom predstavom obilazimo Hrvatsku i svijet te djecu učimo noviju Hrvatsku povijest te propagiramo Katoličku vjeru a kroz nastupe folklornih sastava i Hrvatsku kulturnu baštinu“ kazao je Plavšić za Artinfo te dodaje da je do turneje u BiH došlo spontano a sve u namjeri da djecu poduče kako su branitelji i hrvatski narod zajedno branili vjekovna hrvatska ognjišta.
„Naša očekivanja su uvijek optimistična jer je nama jedino važno da na naše predstave dođu učenici osnovnih i srednjih škola te hrvatska mladost. Jako poštujemo i suosjećamo sa kalvarijom našeg naroda u Središnjoj Bosni i upravo zato i dolazimo kod vas kako bismo izrazili naše duboko poštovanje i suosjećanje na vašu veliku žrtvu. Također duboko žalimo zbog nepravednih i konstruiranih optužbi prema pripadnicima HVO-a“ dodao je.

 

IMG-ec9a0f362fdfd8a7fab63717e1de52cf-V.jpg

 

S ciljem promicanja hrvatske kulturne baštine u predstavi će i u Kiseljaku sudjelovati naši školarci, KUD- ovi, sportski klubovi, te druge udruge mladih kao i pojedinci.

Ovaj glazbeno-scenski spektakl kojim se nastoje očuvati uspomene na krvave, ali slavne dane naše nedavne nacionalne povijesti, do sada je izveden u 148 gradova u Hrvatskoj i diljem svijeta među hrvatskom dijasporom. Pogledalo ga je preko 70 000 gledatelja, a u njemu je nastupalo više od šest i pol tisuća izvođača.

Ovo je prva edukativna i domoljubna, glazbeno-scenska predstava koju su režirali hrvatski branitelji, ona je je prikaz herojske obrane grada kroz sjećanja dragovoljaca i sudionika obrane grada.

Predstava je i nada da će nove generacije održati živim „Vukovarsko svjetlo“, te uspomenu i zahvalu hrabrim herojima rata.

Napominjemo kako zbog ratnih scena predstava nije primjerena za djecu mlađu od 10 godina.

Događaj se u Kiseljaku održava u sklopu manifestacije "Hrvatsko proljeće Središnje Bosne", pod pokroviteljstvom Općine Kiseljak a ulaz je besplatan.

 Dio atmosfere iz Posušja:

{source}
<!-- You can place html anywhere within the source tags --><iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D2470396046527064%26id%3D1561899574043387&width=500" width="500" height="793" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>


<script language="javascript" type="text/javascript">
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

IM/artinfo.ba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.