× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

ramljak u zg

Suradnja Općine Kiseljak i Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske uvijek je postojala, te je ova institucija koja djeluje pri Vladi RH pomagala kako projekte pri Općini tako i razne druge tvrtke i pojedince s područja naše općine.

Jedan od posljednjih većih financiranih projekata od strane Vlade RH, čija se realizacija tek očekuje, je i rekonstrukcija i opremanje objekta za potrebe Službe za socijalni rad kao i izmještanje djece iz centra Duga. Korisnici ovog Centra već se neko vrijeme bore sa nedostatkom adekvatnog prostora te će ovaj problem biti riješen nakon rekonstrukcije zgrade bivšeg hotela Turist u Kiseljaku. Projekt Općine Kiseljak ovoga je puta, putem javnog natječaja, podržao Središnji državni ured za obnovu i stambeno zbrinjavanje RH.

Suradnja je, osim navedenog, krajem protekle godine nastavljena i (nakon četiri godine odblokiranim) Programom pomoći Hrvatima u BiH, konkretno nastavkom isporuke građevinskog materijala za obnovu kuća Hrvata u BiH. Pomoć će biti dostavljena za 13 korisnika iz Kiseljaka s kojima su potpisani ugovori, a potpisivanju ugovora nazočili su i predstavnici spomenutog Ureda.

U uzvratnoj posjeti ovoga su tjedna bili predstavnici Općine Kiseljak, načelnik Mladen Mišurić-Ramljak i njegov savjetnik Dejan Štekić, koji su se sastali sa državnim tajnikom Središnjeg državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje Nikolom Mažarom i njegovim suradnicima. Na sastanku je bilo riječi općenito o mogućnostima suradnje ovih dviju institucija s naglaskom na stvaranje boljih i kvalitetnijih uvjeta življenja na ovim prostorima, što u biti i jeste temeljna zadaća ovog Ureda. Krajnji cilj je svakako omogućiti preduvjete za ostanak hrvatskog naroda na svojim ognjištima.

artinfo.ba

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Agro centar
Ecos
Sarajevski kiseljak - novi 28.6.

ramljak u zg

Suradnja Općine Kiseljak i Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske uvijek je postojala, te je ova institucija koja djeluje pri Vladi RH pomagala kako projekte pri Općini tako i razne druge tvrtke i pojedince s područja naše općine.

Jedan od posljednjih većih financiranih projekata od strane Vlade RH, čija se realizacija tek očekuje, je i rekonstrukcija i opremanje objekta za potrebe Službe za socijalni rad kao i izmještanje djece iz centra Duga. Korisnici ovog Centra već se neko vrijeme bore sa nedostatkom adekvatnog prostora te će ovaj problem biti riješen nakon rekonstrukcije zgrade bivšeg hotela Turist u Kiseljaku. Projekt Općine Kiseljak ovoga je puta, putem javnog natječaja, podržao Središnji državni ured za obnovu i stambeno zbrinjavanje RH.

Suradnja je, osim navedenog, krajem protekle godine nastavljena i (nakon četiri godine odblokiranim) Programom pomoći Hrvatima u BiH, konkretno nastavkom isporuke građevinskog materijala za obnovu kuća Hrvata u BiH. Pomoć će biti dostavljena za 13 korisnika iz Kiseljaka s kojima su potpisani ugovori, a potpisivanju ugovora nazočili su i predstavnici spomenutog Ureda.

U uzvratnoj posjeti ovoga su tjedna bili predstavnici Općine Kiseljak, načelnik Mladen Mišurić-Ramljak i njegov savjetnik Dejan Štekić, koji su se sastali sa državnim tajnikom Središnjeg državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje Nikolom Mažarom i njegovim suradnicima. Na sastanku je bilo riječi općenito o mogućnostima suradnje ovih dviju institucija s naglaskom na stvaranje boljih i kvalitetnijih uvjeta življenja na ovim prostorima, što u biti i jeste temeljna zadaća ovog Ureda. Krajnji cilj je svakako omogućiti preduvjete za ostanak hrvatskog naroda na svojim ognjištima.

artinfo.ba

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.