kiseljak-open-1Bašić je u finalu teniskog turnira u Gromiljaku bio bolji od Tomislava Brkića

kiseljak-open-1

Mirza Bašić pobjednik je 5. Futures teniskog turnira koji je u proteklih devet dana igran na terenima Teniskog kluba "Elliptic" u Gromiljaku u općini Kiseljak, a čiji je organizator TK "Elliptic". Bašić je u finalu bio bolji od Tomislava Brkića. Svladao ga je u dva seta rezultatom 7-5 6-4. Bašić i Brkić jako se dobro poznaju s terena, a obojica su i članovi Davis cup reprezentacije BiH. Brkić priznaje da je Bašić ovaj put bio bolji, a sebi sam zamjera niz neiskorištenih šansi u prvom setu. Pobjednik Turnira kaže da bio puno smireniji i to jedan od glavnih razlog što je pobijedio na Turniru u Gromiljaku za kojeg ga, priznaje, vežu lijepe uspomene.

"Ja sam pobjednik prvog Futures turnira u Gromiljaku. Ovaj mi je turnir blizu i jako mi je drag", kaže Bašić. Uz novčane nagrade, Brkić je osvojio 610 eura, a Bašić 756, te priznanja i pokale, obojica su osvojila i ATP bodove, Bašić 18, Brkić 10 bodova. Obojici to donosi bolji plasman na ATP ljestvici. Tomislav Brkić trenutačno je 400, a Mirza Bašić 265 igrač na ATP ljestvici.

kiseljak-open-2

Pored igrača, Turnirom su izuzetno zadovoljni i organizatori te brojni posjetitelji. Naime, ove godine na završnim mečevima tražilo se mjesto više.

"Svake godine pravimo jedan iskorak više u organizaciji ovog sportskog događaja. Ove godine poslužilo nas je i vrijeme, a zabilježili smo i rekordan broj posjetitelja što smatram posebno važnim jer igračima puno znači kada imaju potporu iz publike", kaže Robert Biletić, direktor TK "Elliptic".

kiseljak-open-3

Inače, na 15. "Sarajevski kiseljak open" teniskom turniru, koji se petu godinu zaredom igra prema pravilima Međunarodne teniske asocijacije, ITF-a i boduje za ATP ljestvicu sudjelovala su 63 tenisača iz osam zemalja: BiH, Hrvatske, Srbije, Slovačke, Mađarske, Italije, Francuske i Njemačke. Suorganizator turnira bila je općina Kiseljak, generalni sponzor tvrtka "Sarajevski kiseljak", a sponzor Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Srednjobosanske županije. Zahvaljujući navedenim ali i brojnim drugim sponzorima, nagradni fond i ovogodišnjeg Turnira iznosio je 10 tisuća američkih dolara.