siroki osvajac kupa

Nogometaši Širokog osvojili su Kup Bosne i Hercegovine za sezonu 2016/17! Iako su poraženi s 1:0, na jedanaesterce su slavili s 4:2 i osvojili treći trofej u Kupu. Nakon što je susret na Koševu prije sedam dana završeno pobjedom Širokog od 1:0, na Pecari je domaći tim bio znatno bliže osvajanju Kupa, ali je Sarajevo uspjelo doći do jedanaesteraca, ali nije uspjelo osvojiti šesti trofej u Kupu, piše sportsport.ba.

U prvih 10-ak minuta jedino vrijedno spomena je udarac Lončara s distance, no Pavlović je to lako obranio. Na drugoj strani je Crnkić pao, ali Jakupović nije pokazao na bijelu točku, mada su gosti tražili jedanesterac. U 15. minuti Wagner se okušao, no slabo je šutirao, a onda u 17. minuti nevjerojatan promašaj Crnkića. Hebibović je krenuo sam na Bilobrka, nesebično je gurnuo loptu na drugu stranu za Crnkića, a ovaj promašio prazan gol.

U 21. minuti Sarić je pucao s 30 metara, Bilobrk siguran, da bi u 29. minuti bio poništen gol gostiju zbog nedozvljene pozicije. Pet minuta prije odlaska na odmor, Hebibović je imao dobru šansu, ali je Bilobrk izbacio u korner. Ivetić je u 52. minuti, zaboravljen od obrane Širokog, utrčao na drugu stativu i glavom pucao malo pored gola Bilobrka. Na drugoj strani Čabraja je imao sličnu šansu, glavom šutira pored gola gostiju iz Sarajeva. Sarajevo je uspjeo izjednačiti u 65. minuti. Bralić je hrvačkim zahvatom srušio jednog igrača Sarajeva, a Amer Bekić je pogodio s 11 metara za slavlje bordo tima.

Do kraja utakmice dosta borbe, očekivano, no pravih prilika više nije bilo i penali su odlučivali o osvajaču Kupa BiH. Prvo je Pavlović obranio penal Krstanoviću, a onda je Husejinović promašio za Sarajevo. Ivanković je potom pogodio za 1:0. Almir Bekić je izjednačio na 1:1. Barišić je potom pogodio, a Rustemović promašio i onda je mladi Čabraja pogodio za slavlje Širokog i za treći trofej Kupa.