rukometasi

Rukometaši Širokog poraženi su 30:31 (17:19) od Kiseljaka u susretu 12. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg Bosne igranom u dvorani Tucak. Bio je ovo prvi domaći ovosezonski poraz širokobrijeških rukometaša te drugi uzastopni u prvenstvu.

Domaći su odlično otvorili utakmicu sa serijom 3:0, no gosti su se ubrzo vratili te poveli dvije minute prije kraja prvog poluvremena. U nastavku susreta gledali smo uzbudljivu egal utakmicu, a Široki je u posljednjim minutama i poveo 28:27, no Kiseljak je uspio do kraja preokrenuti te upisati pobjedu, piše jabuka.tv.

Goste su do pobjede predvodili Gogić s 12 te Marković s 10 pogodaka. U domaćim redovima najraspoloženiji je bio Ivan Lasić sa 11 pogodaka dok je Mate Marušić pridodao sedam, a Ivan Šaravanja pet.

"Brojčano oslabljeni povredama i prehladom uspjeli smo se nametnuti domaćinu koji je pokušao uz pritisak na sudije ostvariti povoljan rezultat što znači da smo morali dati duplo više za isti rezultat. Uz smiren napad i dobru igru u obrani potpomognutoj odličnim reakcijama povrijeđenog golmana Hamzića uspjeli smo ostvariti prvu pobjedu u drugom dijelu natjecanja" kazali su iz RK Kiseljak.