beer bar pobjednik

Uz priznanje, pobjednicima pripala i novčana nagrada od 4013 KM

Momčad Beer Bar iz Busovače je pobjednik 13. Tradiocionalnog malonogometnog Božićnog turnira - Fojnica 2016. U fenomenalnoj finalnoj utakmici pred ispunjenim tibinama dvorane u Fojnici, "pivari" su pobijedili jako dobru momčad Medenik iz Novog Travnika rezultatom 5:4. Pobjedom u finalu momčad Beer Bar je osvojila pobjednički pehar, diplomu i nagradu od 4013 KM. Iz pobjedničke momčadi dolaze i najbolji vratar turnira Josip Ćosić i MVP najbolji igrač turnira Marko Lucić. Momčad Medenik je drugoplasirana momčad turnira i osvaja 1013 KM, pehar i diplomu.

U utakmici za treće mjesto momčad Metalos iz Kreševa je pobijedila Udrugu Pront iz Novog Travnika rezultatom 10:7, te je kao trećeplasirana momčad osvojila pehar, diplomu i nagradu od 513 KM. Iz momčadi Metalos-a nagrađen je Dario Tomić kao najdarovitiji mladi igrač Božićnog turnira. Kao četvrtoplasirana momčad, Udruga Pront je osvojila pehar, diplomu i nagradu od 213 KM, ali je svojim primjerenim i fer ponašanjem na terenu uspjela osvojiti i nagradu kao Fair Play momčad turnira.

najbolji igrac turnira

U revijalnom dijelu završne večeri odigrana je utakmica koja je prikazanom igrom bila sve samo ne revijalna. Momčadi MNK Dia BiH i momčad MNK Željezničar Sarajevo su odigrali 6:6, a samom izvedbom su još više popularizirali futsal, te iskazali dobre namjere u suradnji sa NK Katarinom i obećali sportku suradnju u slučaju da se MNK Katarina Fojnica od iduće polusezone uključi sa futsal momčadi u natjecanje pri Nogometnog saveza FBiH.

Finalu su osim pokrovitelja i prijatelja koji su za ovu prigodu stigli sa Pelješca (Republika Hrvatska), nazočili i izaslanik ministrice za sport i kultru FBiH Zore Dujmović, gospodin Goran Lulić; pomoćnik ministra civilnih poslova gosp. Suad Džafić, načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura, predsjedavajući Općinskog vijeća Branko Stanić, predsjednik i dopredsjednik Nogometnog saveza Županije Središnja Bosna gospoda Najim Softić i Ivan Frljić, a svi su redom iskazali zadovoljstvo organizacijom i obećali kontinuiranu i neupitnu pomoć pri organizaciji 14. Tradicionalnog malonogometnog Božićnog turnira - Fojnica 2017.

Ispred organizatora turnira Udruženja za sport i rekreaciju "Katarina" FOJNICA, predsjednik Josip Puljić se zahvalio svima koji su podržali turnir, gledateljima koji su svakodnevno 17 dana bili neumorni i pratili natjecanje, svim malonogometnim momčadima, njih 20, na fer i sportskim nastupima, a ujedno je zaželio sretne predstojeće Božićne i novogodišnje blagdane.