U susretima 11. kola nogometne Wwin lige Bosne i Hercegovine postignuto je ukupno osam pogodaka, ili 1,6 golova po utakmici.
PoloviCa pogodaka ovog kola postignuta je u Bijeljini gdje su Radnik i Sarajevo odigrali neriješeno 2:2.
U ostala četiri meča postignut je po jedan pogodak, a minimalne pobjede ostvarili su Zrinjski, Željezničar, Borac i Široki Brijeg. Borac se pobjedom nad Veležom učvrstio na čelu tabele s četiri boda prednosti nad Zrinjskim i Željezničarom, koji ima utakmicu više.
Slijede Široki Brijeg s 19, Radnik s 14, Sloga i Sarajevo sa po 12, Velež s 10, Rudar sa sedam i Posušje sa šest bodova.
U 11. kolu utakmice je s tribina pratilo 15.850 gledatelja ili 3.170 po utakmici. Najveća posjeta zabilježena je na Grbavici gdje je meč Željezničara i Posušja pratilo 8.500 gledatelja.
Na listi strijelaca s devet pogodaka vodi Luka Juričić iz Borca, a slijede njegovi suigrači David Vuković sa šest i Stefan Savić s pet pogodaka.
Sljedeće kolo donosi derbi Zrinjskog i Borca u Mostaru. Sarajevo će ugostiti Slogu, a Velež ekipu Širokog Brijega. Željezničar gostuje Rudaru iz Prijedora, dok se Posušje sastaje s Radnikom.
artinfo.ba