• Liga nacija

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je s Mađarskom 0:0 u 2. kolu Lige nacija, a tako iz Budimpešte Zmajevi donose svoj prvi bod osvojen pod vodstvom izbornika Sergeja Barbareza..

Apsolutni junak Zmajeva večeras je bio vratar Nikola Vasilj, koji je sa pet izvanrednih intervencija sačuvao svoju mrežu netaknutom, pa je najzaslužniji za osvojeni bod našeg nacionalnog tima.

Od početka utakmice inicijativu je imala reprezentacija Mađarske, ali ipak se dugo čekalo na prava uzbuđenja jer smo gledali uspavanku na terenu.

Prvi udarac na utakmici uputio je Ivan Bašić u 13. minuti, ali je on bio potpuno bezopasan, da bi u 17. minuti uslijedila velika prilika za Mađare.

Tada je Bolla šutirao glavom nakon ubačaja iz kornera, a vratar Nikola Vasilj fantastičnom paradom sprječava loptu da završi u mreži.

Nastavio se pritisak Mađarske i nakon toga, a u 24. minuti Barnabas Varga šutira glavom, da bi i tu loptu ispod grede izvadio Vasilj.

Još jednu kolosalnu priliku je Mađarska imala u 33. minuti, kada Varga sjajno šutira iz mrtvog kuta, a loptu na gol-crti zaustavlja fenomenalni Vasilj.

Četvrtu bravuroznu intervenciju u prvom dijelu Vasilj bilježi u 38. minuti, kada fantastično brani udarac Nagyja s 20 metara.

I u drugom poluvremenu je Mađarska bila bolji rival od početka, a u 53. minuti Ermin Bičakčić u posljednji tren spašava Zmajeve jer na petercu blokira šut Varge.

Potom je prijetio i Orban šutem glavom nakon kornera, a u 66. minuti smo dočekali i prvu priliku za BiH na utakmici.

Tada je Džeku dočekao jednu loptu u kaznenom prostoru i šutirao odlično iz okreta, ali nedovoljno dobro i da savlada sigurnog Dibusza.

Nedugo poslije greda spašava Zmajeve nakon udarca Szoboszlaija iz slobodnjaka, a Vasilj se istaknuo još jednom izvanrednom obranom u 89. minuti, kada je obranio šut Adama glavom s pet metara.

Ostalo je 0:0, a sljedeći meč Zmajevi igraju 11. listopada protiv Njemačke na domaćem terenu.