• Liga nacija

Nogometna reprezentacija Hrvatske je u drugom kolu grupe 1 Lige nacija pobijedila reprezentaciju Poljske rezultatom 1:0.

Junak Vatrenih je bio kapetan Luka Modrić koji je mrežu vratara reprezentacije Poljske zatresao u 52. minuti susreta iz slobodnog udarca.

Inače, Luka je pogodio dan prije svog 39. rođendana. Dodajmo da mu je ovo bio 180. nastup za Vatrene i 27 pogodak u dresu reprezentacije Hrvatske.

U drugom meču ove grupe Portugal je pobijedio Škotsku rezultatom 2:1. McTominay je doveo Škote u vodstvo da bi Bruno Fernandes donio Portugalu izjednačenje rezultata da bi pobjedu i potpuni preokret domaćima donio Cristiano Ronaldo u 88. minuti susreta.

U trećem kolu se sastaju Hrvatska - Škotska i Poljska - Portugal.