• US Open

Talijan Jannick Sinner potvrdio je ulogu prvog nositelja na teniskom US Openu u New Yorku i izborio polufinale pobjedom nad Rusom Danilom 6:2, 1:6, 6:1 i 6:4.  Nastupe je završila prva nositeljica Poljakinja Iga Swiatek, koju je sa 6:2, 6:4 porazila šesta Amerikanka Jessica Pegula.

Medvedev (2021.) posljednji se od bivših pobjednika New Yorka oprostio od ovogodišnjeg turnira. Sinner je ipak potvrdio ulogu prvog favorita nakon što su se rano oprostili legendarni Srbin Novak Đoković i španska zvijezda u usponu Carlos Alcaraz.

U meču Sinnera i Medvedeva u odlučujućem sedmom gemu četvtog seta Italijan je  protivniku oduzeo servis, a potom i zadržao svoj.

Protivnuk Sinnera u polufinalu biće Jack Draper iz Velike Britanije koji je u srijedu navečer savladao Australca Alexa de Minaura (6:3, 7:5, 6:2) i prvi put u karijeri plasirao se u polufinale Grand Slam turnira.  U drugom polufinalu snage će odmjeriti Amerikanci Frances Tiafoe i Taylor Fritz.

Prva nositeljica u ženskoj konkurenciji, Poljakinja Iga Swiatek, doživjela je iznenađujuće gladak poraz nakon samo 88 minuta igre od Amerikanka Jessice Pegule - 6:2 i 6:4.

Pegulu u polufinalu u četvrtak čeka Čehinja Karolina Muchova, koja ove godine u New Yorku još nije izgubila set, ali je usprkos  manjim zdravstvenim problemima u srijedu navečer pobijedila Brazilku Beatriz Haddad Maiu sa 6:1, 6:4.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti druga igračica svijeta Arina Sabalenka iz Bjelorusije i druga Amerikanka Emma Navarro koja je u New Yorku eliminirala prošlogodišnju pobjednicu i miljenicu publike Coco Gauff.