• BH plivač

Mladi bosanskohercegovački paraolimpijac Ismail Barlov nastupio je u drugoj disciplini na Paraolimpijskim igrama u Parizu i s prvog mjesta izborio je plasman u finale.

Barlov (13) je jutros nastupio u konkurenciji 50 metara prsno, gdje se natjecao među sedam polufinalista u prvoj kvalifikacijskoj grupi.

Ukupno je osam najboljih iz dvije kvalifikacijske grupe (po sedam natjecatelja) izborilo plasman u finale, a tu je naš Ismail Barlov odradio fantastičnu utrku i pobijedio u kvalifikacijama.

Barlov je zauzeo prvo mjesto, ubjedljivo ispred svih rivala. Zabilježio je vrijeme 1:04.06, što je u startu bilo dovoljno za plasman u finale, bez da sačeka rezultate iz druge kvalifikacijske grupe.

Drugo mjesto zauzeo je Meksikanac Tronco Sanchez s 3,27 sekundi zaostatka za našim mladim natjecateljem, dok je treće mjesto zauzeo njegov sunarodnjak Zarate Rodriguez sa zaostatkom 5,91.

Ukupno, računajući obje polufinalne utrke, Barlov je zabilježio treće vrijeme od svih natjecatelja i nadamo se da će naš mladi plivač ostvariti olimpijsku medalju.

Finale je na rasporedu večeras od 18:35 uz izravan TV prijenos u programu BHRT-a.