• 0:2

Nogometaši Veleža pobijedili su kao gosti Široki Brijeg rezultatom 2:0 u okviru 3. kola Wwin lige BiH i stigli su do prvih bodova u novoj sezoni.

Bio je to derbi hercegovačkih rivala na obnovljenom terenu stadiona Pecara i to nakon više od deset mjeseci izbivanja Širokobriježana sa svog stadiona.

Uoči utakmice Velež je imao velike probleme jer je stomačni virus zahvatio većinu igrača iz ekipe zbog čega su čak i tražili odgodu susreta, ali domaćin nije pristao na to.

Ipak, predvođeni privremenim trenerom Samirom Merzićem, koji je vjerojatno zaslužio priliku dobiti i stalni angažman na klupi Rođenih koji tragaju za novim šefom struke, Velež je odigrao odličnu utakmicu i stigao do važnih bodova nakon turbulentnog početka sezone.

Velež je poveo u 9. minuti. Ante Oreč uputio je prizeman centaršut u sami peterac domaćina, a nogometaš Širokog Brijega Bagarić skrenuo loptu u vlastitu mrežu za vodstvo gostiju 1:0.

Nakon toga Rođeni su pogodili vratnicu preko Lauša, dok je Široki prijetio tek preko Kpana čiji udarac je zaustavio Hadžikić u 33. minuti.

Pitanje pobjednika riješeno je u 53. minuti. Nakon odličnog proigravanja Lauša, Lohan je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, vratar domaćih Tomić kratko odbio loptu, a Mlinarić je pospremio u mrežu za velikih 2:0.

Široki je do kraja jalovo napadao, a Velež je znalački sačuvao vodstvo i zasluženo odnio bodove.

Široki Brijeg će u sljedećem kolu gostovati Igmanu, dok Velež očekuje gostovanje Radniku iz Bijeljine.