• Varšava

Pobjednik Lige prvaka Real Madrid i prvak Europske lige Atalanta danas će međusobnim susretom u okviru Superkupa otvoriti novu europsku nogometnu sezonu.

Na utakmici koja počinje u 21 sat u Varšavi Real Madrid može šesti put osvojiti Superkup, što dosad nije uspjelo nijednom timu - trenutno dijeli rekord s Barcelonom i Milanom, a trener Los Blancosa Carlo Ancelotti može istovremeno sa šestim Superkup naslovom prestići Pepa Guardiolu, s kojim sada dijeli prvo mjesto.

Talijan na španjolskoj klupi ima na dohvat ruke još jedno povijesno dostignuće. Sa četrnaestim naslovom bi se izjednačio s Miguelom Munozom kao najuspješniji trener Real Madrida.

Carlo Ancelotti je trinaesti naslov osvojio u finalu Lige prvaka, kada je njegov tim s 2:0 pobijedio Borussiju Dortmund i proslavio petnaesti naslov prvaka Europe.

Talijanska Atalanta je izborila mjesto u Superkupu pobjedom u Ligi Europe protiv Bayera Leverkusena s 2:0. Ovo je bila prva europska titula za klub iz Bergama.