• Vaterpolo

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara u Parizu, nakon što su u prvom polufinalu savladali reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 10:6. Srbija je tako osigurala najmanje srebrenu medalju, a u finalu će se boriti za treće uzastopno olimpijsko zlato.

Meč je započeo izjednačenom borbom, a Amerikanci su poveli sa 2:1, no Srbija je ubrzo preokrenula rezultat u svoju korist. Prva četvrtina završena je rezultatom 2:2. Srbija je na poluvrijeme otišla sa vodstvom 6:4.

U trećoj četvrtini obje ekipe postigle su po dva gola, a Srbija je uspjela da zadrži prednost, pa je u posljednju četvrtinu ušla sa rezultatom 8:6. U završnici meča, srbijanski tim je mirno održavao stečenu prednost, koristeći prilike s igračem više.

Nikola Dedović je briljirao s četiri postignuta gola, dok je Nikola Jakšić dodao tri. Marko Vavić bio je najučinkovitiji u američkom timu sa dva pogotka.

Finalni protivnik Srbije bit će pobjednik drugog današnjeg polufinala između Mađarske i Hrvatske. Srbija će tako treći put zaredom igrati finale na Olimpijskim igrama, nakon što je osvajala zlatne medalje u Rio de Janeiru 2016. i Tokiju 2020. godine.