• BH. PRVAK PORAŽEN OD EKIPE S FARSKIH OTOKA

Nogometaši Borca iz Banja Luke poraženi su s 2:1 u prvom meču trećeg pretkola Europske lige protiv ekipe Klaksvika s Farskih otoka.

Domaći tim je kontrolisao veći deo igre u prvom poluvremenu, dok je Borac bio manje aktivan, s nekoliko ozbiljnih prilika koje nisu uspeli realizirati.

Klaksvik je brzo stekao prednost kada je Pall Klettskard iskoristio grešku Zorana Kvržića i postigao gol za vodstvo domaćina u 10. minuti.

Borac dolazi do izjednačenja u 31. minuti zahvaljujući autogolu vratara Klaksvika.

Međutim, šest minuta kasnije prednost Klaksviku donio je Kristoffer Odemarksbakken, nakon što su domaći tim iskoristili igrača više zbog isključenja Borčevog igrača, Herrere,koji je dobio direktan crveni karton zbog grubog starta.

Borac je imao nekoliko prilika da ponovo izjednači, uključujući udarac Grahovca koji je pogodio gredu u 43. minuti. Ipak, Klaksvik je zadržao prednost do kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajnije promjene na terenu. Prva prilika za Borac stigla je u 49. minuti kada je pokušaj Vukčevića blokiran, a potom je  uslijedio mirniji period igre, s nekoliko pokušaja na obje strane koji nisu donijeli promjene rezultata.

U 82. minuti, Klettskard je imao priliku za Klaksvik, ali njegov udarac je obranio vratar Borca, Šiškovski, što je bio prvi udarac domaćina na gol u drugom poluvremenu.

Rezultat je do kraja ostao nepromijenjen. Uzvratna utakmica sljedećeg tjedna u Banja Luci odlučit će putnika u playoff Europa lige. Pobjednik ovog dvomeča osigurat će minimalno grupnu fazu Konferencijske lige, dok će poražena ekipa tražiti novu priliku u playoffu Konferencijske lige.