• Najbolja bh plivačica

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ostala je bez plasmana u polufinale discipline 100 metara delfin na Olimpijskim igrama u Parizu, nakoj što je u drugoj kvalifikacijskoj grupi ostvarila vrijeme 57,97 i zauzela četvrto mjesto.

U polufinale se plasiralo 16 najboljih plivačica iz četiri grupe, a Pudar je s ovim vremenom završila na 17. mjestu.

Polufinalne utrke zakazane su večeras za 20.30 sati, a finale za nedjelju od 20.40 sati.

Bh. plivač Jovan Lekić također će nastupiti danas. Lekića od 11.45 sati očekuje nastup u kvalifikacijama za muškarce u disciplini 400 metara slobodnim stilom, gdje će u okviru druge kvalifikacijske grupe plivati u šestoj stazi.

Pudar će u Parizu nastupiti i u disciplini 200 metara delfin. Kvalifikacije u ovoj disciplini na rasporedu su u srijedu, 31. srpnja.