• Liga prvaka

Nogometni klub Borac plasirao se u drugo pretkolo lige prvaka, nakon što je sinoć u Elbasanu nakon jedanaesteraca bio bolji od albanskog prvaka Egnatije.

Borac je prvi meč u Banjoj Luci dobio s 1:0, a sinoć je u regularnom dijelu meča poražen s 2:1, pa su se igrali produžeci, da bi se konačni pobjednik saznao tek nakon izvođenja jadanaesteraca.

Početak susreta nije donio previše zanimljiv nogomet. U prvim minutama igralo se uglavnom oprezno na sredini terena, iako su domaći igrači dugim loptama pokušavali ugroziti gol predstavnika BiH.

Blaga inicijativa Egnatije urodila je plodom u 16. minute susreta, kada je nakon lijepe akcije Ibrahimoglu odličnim udarcem savladao vratara Borca i doveo domaćina u vodstvo.

Ibrahimoglu je imao još jedan udarac na gol prvaka BiH nekoliko minuta kasnije, međutim Šiškovski brani njegov udarac.

U 30. minuti Borac dolazi do poravnanja nakon što je Lukić uz dosta sreće matirao vratara Sherrija. Njegov šut je odbio jedan od igrača domaćeg tima, a lopta je preskočila golmana i završila u golu Egnatije. Nekoliko minuta kasnije Lukić se nakon ubačaja iz slobodnog udarca našao u prilici postići svoj drugi gol na ovom meču, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Pet minuta prije kraja igrači Egnatije propuštaju veliku priliku za izjednačenje nakon što je vratar Borca pogrešno procijenio ubačaj iz kornera i otišao "u prazno". Jedan od igrača albanskog tima promašio je loptu koja je pala pred gol - liniju Borčevog gola.

Dva minuta prije kraja poluvremena Egnatija nakon kornera ponovo propušta veliku priliku. Ovoga puta Doukouo glavom promašuje gol Šiškovskog.

U nastavku meča domaći tim je igrao dosta ofanzivnije u želji da anulira prednost protivnika, ali obrana Borca je u ovoj fazi igre dosta dobro čuvala svoj gol. Jedine prilike koje su albanski nogometaši uspjeli kreirati bili su šutevi s više od 20 metara udaljenosti. S druge strane Borac je svoje prilike u drugom poluvremenu tražio iz kontranapada, međutim mreže su mirovale.

Iako drugo poluvrijeme nije donijelo dopadljiv nogomet, niti je bilo većih prilika za promjenu rezultata, albanski predstavnik dolazi do drugog pogotka u 82. minuti kada je nakon lijepe akcije Doukouo zakucao loptu u mrežu.

Do kraja regularnog dijela susreta nije bilo promjene rezultata, iako je Egnatija bila bolji protivnik na terenu i kreirala nekoliko izglednih prilika za postizanje trećeg gola. Produžeci također nisu donijeli pobjednika, pa su ekipe pristupile izvođenju jedanaesteraca, gdje su se mnogo bolje snašli igrači bh. predstavnika i slavili s 4:1.

Borac će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv grčkog velikana PAOK-a.