• Prekid utakmice

U prvom susretu prvog pretakla Uefine Lige prvaka Borac je svladao Egnatiju, prvaka Albanije, rezultatom 1:0.

Prvak Bosne i Hercegovine imao je brojčanu prednost na terenu od 58. minuti kada je zbog grubog starta izravan crveni karton dobio Arbin Zejnullai, a pobjedu Banjalučanima donio je Damir Hrelja pogotkom u šestoj minuti sudačkog dodatka.

Albanci su ostali bez još jednog igrača u 101. minuti kada je Edison Ndreca dobio drugi žuti karton.

Utakmicu je obilježio i desetominutni prekid koji se dogodio u drugom poluvremenu kada su gosti iz Albanije odbili igrati zbog skandiranja s tribina „Kosovo je Srbije“.

Uzvrat se igra za sedam dana u Elbasaniju.