• Slovenci ispali na penale

Nogometaši Portugala plasirali su se u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Sloveniju u ogledu osmine finala.

Lomili su Portugalci uporne Slovence 120 minuta, ali nisu uspjeli doći pogotka, pa je odluka pala nakon udaraca s bijele točke.

Heroj Portugala bio je vratar Diogo Costa, koji je prvo u 115. minuti u situaciji jedan na jedan skinuo šut Benjamina Šeška, a zatim je obranio tri jedanaesterca Slovencima.

Josipa Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič nisu uspjeli zatresti portugalsku mrežu, a s druge strane Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes i Bernardo Silva bili su sigurni za ukupnu pobjedu Portugala 3:0.

Sljedeći protivnik Portugala je reprezentacija Francuske koja je ranije danas svladala Belgiju 1:0.