• EURO 2024

U prvom susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva Švicarska je pobijedila Italiju rezultatom 2:0.

Švicarci su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali Talijane, a do vodstva su došli u 37. minuti preko Reme Freulera.

Na samom početku drugog poluvremena Ruben Vargas je s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:0.

Nakon drugog pogotka prepustili su Švicarci sredinu terena Talijanima.

Redali su se do kraja utakmice uglavnom jalovi talijanski napadi, a najbliže pogotku Azzurri su bili u 74. minuti kada je Gianluca Scamacca pogodio vratnicu.

Švicarska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Engleske i Slovačke, koji se igra u nedjelju od 18 sati.

Večeras u 21 sat igra se drugi susret osmine finala između Njemačke i Danske.