• EURO 2024

Nogometne reprezentacije Rumunjske Belgije i Slovačke plasirale su se u osminu  finala na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

Oba duela posljednjeg, 3. kola u E-grupi Belgija - Ukrajina i Slovačka - Rumunjska okončana su bez pobjednika.

Nogometaši Belgije i Ukrajine u Stuttgartu su odigrali bez golova, dok je susret Slovaka i Rumuna u Frankfurtu završen remijem 1:1 (1:1).

Vodeći pogodak za Slovake postigao je Ondrej Duda u 24. minuti, a izjednačio je Razvan Marin iz penala u 37. minuti.

Sve četiri reprezentacije u E-grupi osvojile su po četiri boda. Ekipe Rumunjske  Belgije i Slovačke prošle su u osminu finala, dok je Ukrajina ispala zbog najlošije gol razlike.