• EURO 2024

Nogometne reprezentacije Nizozemske i Francuske odigrale su neriješeno, 0:0 u meču drugog kola D-grupe Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Derbi susret nekadašnjih europskih prvaka nije ispunio očekivanja i prvi je na ovom prvenstvu koji je završen bez golova.

Obje ekipe na početku su imale po nekoliko prilika, a Nizozemci su u 69. minuti i zatresli mrežu,. No, pogodak Simonsa je poništen zbog nedozvoljene pozicije Dumfriesa koji je ometao vratara i onemogućio ga u intervenciji.

Na kraju je ostalo 0:0, a obje ekipe nakon drugog kola imaju po četiri boda.

Trećeplasirana je Austrija nakon današnje pobjede nad Poljskom koja je posljednja bez bodova.

U posljednjem kolu u utorak se sastaju Francuska i Poljska te Nizozemska i Austrija.