• EURO 2024

Nogometaši Engleske i Danske podijelili su bodove u susretu drugog kola C-grupe Europskog prvenstva u Njemačkoj, odigravši danas u Frankfurtu neriješeno 1:1.

Englezi su nakon trijumfa nad Srbijom propustili priliku da drugom pobjedom osiguraju prvo mjesto u grupi, mada im i ovaj remi vjerovatno donosi plasman u osminu finala. S druge strane, Danci su odigrali drugi meč bez pobjednika i svoje mjesto u nokaut fazi tražit će u direktnom okršaju sa Srbijom u trećem kolu.

Engleska je povela u 18. minuti golom Harryja Kanea. Kyle Walker "ukrao" je jednu loptu na tridesetak metar od gola i sjurio se u kazneni prostor te ubacio u peterac gdje se dobro snašao najbolji strijelac engleske reprezentacije i poslao loptu u mrežu.

Nakon primljenog gola Danci su zaigrali nešto agresivnije, a u 34. minuti uspjeli su izjednačiti preko Mortena Hjulmanda koji je sa skoro 30 metara preciznim udarcem pogodio sami ugao gola engleskog golmana Jordana Pickforda.

U prvom meču u ovoj grupi Slovenija i Srbija odigrali su također neriješeno 1:1, tako da sve ekipe iz ove grupe kolo prije kraja ostaju u igri za dalji plasman. Engleska ima četiri boda, Slovenija i Danska po dva, a Srbija jedan bod. U zadnjem kolu sastaju se Engleska - Slovenija i Srbija - Danska.