• Neizvjestan rasplet kvalifikacija

Nogometaši Hrvatske odigrali su neriješeno 2:2 s reprezentacijom Albanije u prvom meču drugog kola B-grupe Europskog prvenstva u Njemačkoj.

Hrvati su bili nadomaak pobjede nakon što su kreirali preokret, ali je Albanija u sudačkoj nadoknadi uspjela doći do izjednačenja.

Ovo je objema reprezentacijama prvi bod na prvenstvu te ih u posljednjem kolu očekuje teška borba za plasman u osminu finala, Hrvatsku protiv Italije, a Albaniju protiv Španjolske.

Albanija je povela u 11. minuti golom Lacija, nakon loše intervencije vratara Hrvatske Livakovića.

U nastavku susreta Hrvatska je napadala, ali bez većih prilika. Tek u drugom poluvremenu Hrvati su počeli ozbiljnije da prijeti, a golovima u 74. i 76. minuti uspjela su doći do preokreta. Jedan od ključnih igrača bio je Budimir, koji je u igru ušao u 69. minuti i asistirao kod oba pogotka.

Prvo je u 74. minuti, nakon solo prodora Kovačića lopta došla do Budimira koji je lijepo uposlio Kramarića, a napadač Hoffenheima je preciznim udarcem savladao vratara Albanije Strakoshu.

Samo dvije minute kasnije ponovo je Budimir pronašao Sučića koji šutira sa sedam-osam metara, loptu je na putu do gola zaustavio jedan albanski reprezentativac, a ona se odbija od nogu Klausa Gjasule koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, te završava u golu.

Do kraja su Albanci pokušavali doći do izjednačenja, što im je uspjelo u sudačkoj nadoknadi. Pogodak je postigao Gjasula koji je tako od tragičara postao junak reprezentacije Albanije.

U posljednjim minutama igra se potpuno rasplamsala, a obje reprezenatcije su mogle do pobjede, ali se ipak rezultat nije mijenjao.

U drugom meču drugog kola u ovoj grupi u četvrtak se sastaju Španjolska i Italija, koje su u prvom kolu ostvarile pobjede.

U nastavku današnjeg programa bit će odigrane utakmice drugog kola u A-grupi, a sastaju se Njemačka - Mađarska (18:00) i Švicarska - Škotska (21:00).