• EURO 2024.

Nogometne reprezentacije Slovenije i Danske podijelile su bodove u svom prvom meču na Europskom prvenstvu odigravši neriješeno 1:1.

Bio je to meč grupe C, na kraju možemo reći da je Danskoj pripalo prvo, a Sloveniji drugo poluvrijeme te da je ekipa Matjaža Keka čak i bila bliža pobjedi nakon sjajne završnice utakmice u kojem su propustili mnogo dobrih prilika.

Danska je na početku utakmice pravila žestok pritisak pred golom Slovenije, na čijoj se polovici gotovo konstantno nalazila lopta.

Prvi opasniji napad Danaca upropastio je Wind, a u 16. minuti je zaprijetila Slovenija. Sjajni Šeško je s više od 20 metara raspalio po lopti, ali ona odlazi tik pored vratnice.

Samo minutu kasnije povela je Danska preko Eriksena. Iskusnom vezistu je Wind petom odložio loptu u šesnaestercu, a on lijepo matira Oblaka za 1:0.

Nakon toga se probudila Slovenija i zaigrala nešto bolje, ali u 28. minuti je Danska bila blizu postizanja gola. Točnije, malo je falilo da Slovenci pošalju loptu u sopstvenu mrežu nakon što je u petercu Šeško napucao suigrača Mlakara.

Velike probleme Slovenci su Dancima stvorili s dva ubačaja sa strane na startu drugog poluvremena, a kod drugog ubačaja je loptu na pet metara od gola promašio Šporar i propustio je zakucati u nebranjenu mrežu.

U 55. minuti veliku priliku za Dansku propušta Christensen nakon kornera, a deset minuta poslije šut Hojlunda iz neposredne blizine fantastično zaustavlja Oblak.

Odmah na drugoj strani uzvraća Slovenija. Čerin je ostao sam pred golom nakon ubačaja Šporara, ali je glavom pucao pored gola.

Novu priliku je Slovenija imala u 75. minuti kada je na petercu Šporar dočekao fantastičan centaršut iz slobodnjaka, ali uspio je promašiti cijeli gol!

Ubrzo je Šeško topovskim udarcem uzdrmao vratnicu, a u 77. minuti konačno Slovenci stižu do zasluženog poravnanja preko Janže, čiji je šut s distance uz malo sreće završio u mreži.

U 81. minuti je Šporar propustio novu veliku priliku jer u situaciji jedan na jedan nije uspio savladati Schmeichela.

Do kraja su Danci spašavali remi i bod protiv Slovenije te su u tome i uspjeli pa je ostalo 1:1. U drugom kolu će Slovenija igrati protiv Srbije, dok će Danska u derbiju grupe C odmjeriti snage s Engleskom.