• Europska liga

Nogometaši Atalante osvojili su prvi europski trofej.

U finalu Europske lige na Aviva stadionu u Dublinu talijanski tim savladao je Bayer Leverkusen sa 3-0.

Time je prekinut veliki niz njemačke momčadi od 51 utakmice bez poraza u svim natjecanjima.

Junak susreta bio je Ademola Lookman, koji je postigao hat-trick.

Apotekari su djelovali bespomoćno tijekom cijele utakmice, Gasperini je u potpunosti nadmudrio Alonsa.

Pobjednik EL osigurao je i izravan plasman u LP naredne sezone. Bayer za samo tri dana ima priliku za dvostruku krunu u Njemačkoj. Nakon osvajanja lige, veliki su favoriti u finalu DFB Kupa protiv drugoligaša Kaiseslauterna.

Kad su u pitanju hrvatski igrači, Mario Pašalić igrao je za pobjedničku momčad od 57. minute. Bh reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je prvo poluvrijeme. Josip Stanišić je za Bayer odigrao prvih 45 minuta.