• Tuzla City u niži rang

borac ekipa

Nogometaši  Borca iz Banja Luke osvojili su titulu prvaka BiH, nakon što su u okviru 32. kola Win lige BiH savladali ekipu Igmana rezultatom 4.3.

Banjalučani su osvojili titulu kolo prije kraja prvenstva BiH, iako su gosti iz Konjica imali priliku da novom prvaku pokvare slavlje. Igman je na poluvremenu ovog meča vodio s 2:1, ali Borac je u nastavku susreta uspio preokrenuti, po mnogima zahvaljujući brojnim propustima suca među kojima je i penal dosuđen odmah početkom drugog poluvremena iz kojeg je banjalučki tim došao do izjednačenja.

Borac je osvojio treću titulu prvaka BiH. Banjalučani su prethodno bili prvaci 2011. i 2021. godine.

Ekipa Tuzla Cityja napustila je društvo najboljih ekipa BiH, nakon što je izgubila od ekipe Zrinjskog iz Mostara rezultatom 4:0. Mostarci su upisali uvjerljivu pobjedu u nadi da bi Borac mogao kiksati na svom terenu protiv Igmana, ali to se nije dogodilo, pa će se "Plemići" morati zadovoljiti drugim mjestom ove sezone.

Željezničar je upisao najuvjerljiviji trijumf ove sezone savladavši  Zvijezdu 09 u Ugljeviku s 5:0, dok je Sarajevo na stadionu "Asim Ferhatović Hase" remizirao s Posušjem rezultaom 1:1.

Meč bez pobjednika u Mostaru su odigrali Velež i GOŠK (3:3), dok je Široki Brijeg s 3:2 slavio na gostovanju Slogi Meridian.

Sloga - Široki Brijeg 2:3

Borac je prvi na tabeli sa 78 osvojenih bodova, Zrinjski drugi sa 73, a slijede Velež sa 56 i Sarajevo sa 52 boda. Na začelju su ekipe koje će iduće sezone nastupati u nižem rangu bh. nogometa -  Tuzly City sa 27 i Zvijezda 09 sa 21 bodova.