• Paraplivački reprezentativac

Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je večeras četvrto mjesto na Europskom seniorskom prvenstvu u Portugalu.

Trinaestogodišnji predstavnik Bosne i Hercegovine finalnu trku u disciplini 50 metara delfin završio je sa rezultatom 40:64, te tako postavio osobni i novi državni rekord Bosne i Hercegovine.

Zlato je osvojio predstavnik Ukrajine (36:14), srebrni je bio reprezentativac Španjolske (37:49), ispred bronzanog Grka (38:60).

Na Europskom prvenstvu u Madeiri povijesni rezultat za BiH napravio je također trinaestogodišnji Ismail Barlov koji je u nedjelju, prvog dana natjecanja, osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Barlov je nastupio i jučer u disciplini 150 metara mješovito i osvojio šesto mjesto, a do kraja smotre najboljih paraplivača Starog kontinenta očekuje ga i još nastup u disciplini 50 metara leđno.

Europsko prvenstvo u portugalskoj Madeiri održava se od 21. do 27. travnja.