• Za prvaka BiH

U susretu prvog kola košarkaške Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine banjalučki Borac je u Sarajevu savladao Bosnu sa 81:74.

Borac je tako uspio nakon dva poraza u prvom dijelu prvenstva upisati pobjedu nad Bosnom i sarajevskom klubu nanijeti prvi poraz u ovoj sezoni u Skenderiji.

Nakon prve četvrtine koja je pripala domaćim košarkašima, u nastavku je Borac preuzeo igru i u drugom periodu došao do osjetne prednosti. Bosna je u nekoliko navrata uspijevala prići na dva do tri poena zaostatka, u trećoj četvrtini i nakratko vratiti prednost, ali su gosti, predvođeni Amerikancem Westom izdržali do kraja i upisali pobjedu.

Jarrod West utakmicu je završio sa 17 poena, koje je postigao u drugom poluvremenu, a dvocifreni u redovima Borca još su bili Srđan Gavrić i Sani Čampara koji su postigli po 10 poena.

Kod Bosne po 18 poena postigli su Isaiah Cousins i Sead Hadžifejzović, a Jure Zubac 12 poena.

U prvom meču u ovom kolu Sloboda je još subotu savladala Široki sa 66:59, dok kolo zatvaraju Igokea i Mladost koji se sastaju u srijedu.