• Plasman u 1/4 LP

Nogometaši Arsenala plasirali su se četvrtfinale Lige prvaka nakon što su dvomeču osmine finala bili bolji od Porta. Obje utakmice završene su pobjedama domaćina 1:0, a Arsenal je prošao dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesterca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u čvrstoj i opreznoj igri obje ekipe, uglavnom između dva šesnaesterca, te se činilo kako pogodaka i neće biti.

Ipak, četiri minute prije odlaska na odmor Arsenal je stigao u vodstvo. Bio je to dug napad Topnika, Odegaard se poigravao s obranom Porta te potom sjajno uposlio Trossarda koji rutinski pogađa. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Arsenal je u drugom poluvremenu bio za nijansu bolji, ali su ponovo izostale velike prilike. Uz veliku opreznost s obje strane, pogodaka više nije bilo pa je meč otišao u produžetke budući da je Porto u prvom meču slavio s također 1:0.

Regularni dio utakmice tako nije dobio prolaznu ocjenu, a tek onda je uslijedilo mučenje u produžecima u kojima nismo vidjeli apsolutno ništa pa je susret očekivano otišao u izvođenje jedanaesteraca.

Igrači Arsenala su u penalima bili sretniji i spretniji te su na kraju izborili prolaz u sljedećoj fazu Lige prvaka. Za Arsenal su pogodili Odegaard, Havertz, Saka i Rice, a za Porto Pepe i Grujić. Međutim, Raya je obranio udarce Wendella i Galena, što je bilo dovoljno za prolaz dalje.

Podsjetimo, u četvrtfinale Lige prvaka su se već ranije plasirali Barcelona, Manchester City, Real Madrid, Bayern i PSG.