• KUP BiH

Nogometaši Širokog Brijega su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa BiH rezultatom 2:1 slavili protiv Veleža.

U utakmici odigranoj na čitlučkom stadionu Bare gdje Široki igra domaće utakmice dok traju radovi na Pecari, prvi su u vodstvo došli domaćini.

U 24. minuti susreta na asistenciju Daniela Lukića zabio je Ivan Pranjić, a s tim se rezultatom ujedno otišlo i na odmor.

Velež se u susret vratio pogotkom Ante Hrkaća s bijele točke u 67. minuti, nakon što je prekršaj napravio kapetan Širokog Brijega Marijan Ćavar.

Sedam minuta kasnije Široki je ponovo poveo i to fantastičnim golom Marka Capana koji je neobranjivo šutirao s nekih 25 metara. Do kraja utakmice se igralo s manjim intenzitetom pa se rezultat više nije ni mijenjao.

Uzvrat između Veleža i Širokog Brijega igra se 14. ožujka u Mostaru na stadionu Rođeni.