• Pripremni turnir

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić objavio je popis reprezentativaca za nadolazeće okupljanje.

Na popisu nema prevelikih iznenađenja.

Povratnik je Ivan Perišić, iako se još nije potpuno oporavio od ozljede. Tu je ponovo i Martin Baturina, iako ne blista u ovoj sezoni.Bugojanac Luka Sučić dobio je pretpoziv.

Marin Pongračić dobio je svoje mjesto na popisu. Branič porijeklom iz Kreševa u srpnju prošle godine Wolfsburg je zamijenio talijanskim Lecceom.

Pokazalo se to kao pun pogodak. Standardan je član talijanskog prvoligaša. Ove sezone odigrao je 27 utakmica ili 2365 minuta.

Pongračić je dosad odigrao pet utakmica za reprezentaciju. Debitirao je 11.studenog 2020.protiv Turske (3-3) u prijateljskoj minuti odigravši 61 minutu.Tri dana kasnije odigrao je 77 minuta u susretu Lige nacija protiv Švedske u gostima (2-1).

Dugo se tražio, pa su stoga i pozivi bili neredovni. U kvalifikacijama za SP 2022. dvaput je bio na klupi, protiv Cipra u gostima i Slovačke kući.

Novi nastupi u reprezentativnom dresu uslijedili su u ožujku 2022. godine. U prijateljskim utakmicama protiv Slovenije (1-1) i Bugarske (2-1) odigrao je 90, odnosno 61 minutu.

U novom ciklusu Lige nacija bio je starter i odigrao cijeli susret u šokantnom porazu od Austrije, te se još dvaput našao na klupi protiv Francuske.

U studenom prošle godine Dalić ga je ponovo pozvao i bio je na klupi u ključnim susretima protiv Latvije i Armenije.

Sada konkurira za pripremni turnir u Ujedinjenim Arapskim Emiratima od 22.do 26. ožujka. Hrvatska 22.ožujka igra polufinale protiv Tunisa, dok se u drugom sastaju Egipat i Novi Zeland.

Marin ima 26 godina i prema Transfermaktu vrijedi 6 milijuna eura.

Nedavno je nagrađen i priznanjem Općine Kreševo za sportska postignuća.