• Maestralna partija

Nogometaši Željezničara u velikom su derbiju nadigrali Sarajevo sa 3-0.

Tim sa Grbavice je uz veliku podršku svojih navijača upisao zasluženu pobjedu i pobjegao iz opasne zone.

Željezničar je poveo pogotkom Amera Hiroša nakon jako loše reakciju vratara Sarajeva Dejana Ilieva.

U 59. minuti domaćin je udvostručio prednost. Amoah je probio, Iliev odbio samo na nogu Marina Galića koji se odlično snalazi i zabija za ovacije cijelog stadiona.

U 70.minuti riješeno je pitanje pobjednika. Boljević je ubacio, Galić odlično primio, oslobodio se svog čuvara i u maniri rasnih strijelaca poentirao za 3-0. Uslijedilo je slavlje pred Jugom.

Galić je odradio i odličnu defanzivnu rolu, a u 82.minuti zaradio je žuti karton. U 85. trener Akrapović ga vadi iz igre kako bi još jednom dobio ovacije Grbavice. Umjesto njega ušao je Ovčina.

Marin Galić odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri. Ovaj 28-godišnji desni bočni postigao je prve pogotke za sarajevske Plave, ali i prvi put u seniorskoj karijeri zabio dva pogotka na jednoj utakmici. Velika borba i profesionalizam nagradili su ga u derbiju. Bit će ovo susret koji će sigurno pamtiti zauvijek, a miljenik navijača nakon ovoga samo će imati još istaknutije mjesto.

Sažetak utakmice možete pogledati ispod.