• Prva liga FBiH - Jug

RK Kiseljak stigao je do prvih bodova u ovoj sezoni.

Dvanaesto kolo Prve lige FBiH - Jug donijelo je gostovanje RK Rvacka iz Livna. Kiseljački rukometaši upisali su pobjedu 29-27.

Kiseljak je otvorio utakmicu vodstvom 2-0 i nakon toga stao. Previše su se oslanjali na individualna rješenja, bilo je dosta isforsiranih šuteva.

Omogućilo je to Livnjacima da u dva navrata imaju +3, te napade na +4.

Do poluvremena je domaći tim uhvatio kakav-takav ritam i na predah se otišlo pri rezultatu 13-15.

Rvacka je postigla i prvi gol u drugom poluvremenu. Uslijedio je uragan Kiseljaka.

Obrana je napokon zaigrala na pravi način te pomogla vrataru Jelonjiću, koji je u prvom dijelu skidao zicere. Velika serija 7-0 donijela je domaćoj ekipi +4 (20-16).

Odlična odluka trenera Kepića i Nikačevića i flaster na Vrdoljaku smanjili su kreativnost Rvacke.

Kiseljak je svoju prednost čuvao do 55.minute. Bespotrebna jurnjava po terenu vratila je goste u igru te su u posljednjem minutu smanjili na 28-27. Ipak, dobar posljednji napad riješio je sve dvojbe oko pobjednika susreta.

RK Kiseljak ima kvalitetan tim. Ima stvari koje se moraju popraviti, ali već sada to puno bolje izgleda nego u prvom dijelu. Pravi ispit stiže u narednom kolu, kada u Kiseljaku gostuje drugoplasirani Velež.

Samir Korjenić i Denis Duno postigli su po 10 pogodaka. Miran Čović dodao je 7, Bruno Klarić i Boris Bošnjak po 1. Vratar Jurica Jelonjić obranio je 14 udaraca.

Jakov Vrdoljak predvodio je goste sa 7 pogodaka, odličan je bio i vratar.

Vrijedi spomenuti i korektnu igru sa obje strane i samo jedno isključenje u 60 minuta.