• BH. SKIJAŠICA

muzaf skije

Sjajna bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila prvu pobjedu u karijeri u Europskom kupu!

Muzaferija je na današnjem drugom spustu u švicarskoj Crans Montani slavila s vremenom 1:08:12 i stigla do prve pobjede u drugom po snazi skijaškom natjecanju svijeta.

Muzaferija je slavila s 31 stotinkom prednosti nad Amerikankom Tricijom Mangan, 32 nad Švicarkinjom Delijom Durrer, te 33 nad Čehinjom Ester Ledeckom.

Podsjetimo, danas su u Crans Montani održane dvije spustaške utrke, a u prvoj je Muzaferija jutros zauzela sedmo mjesto.

Dosadašnji najbolji plasman u karijeri Muzaferija je ostvarila prošle godine kada je također u Crans Montani 18. veljače osvojila drugo mjesto u spustu.

Što se tiče Svjetskog kupa, elitnog natjecanja, najbolji rezultat Muzaferija je ostvarila nedavno kada je zauzela 14. mjesto na superveleslalomu u talijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Muzaferija je s današnjih 100 poena skočila čak na sedmo mjesto u Europskom kupu.