• YELLOW CUP

bih rukomet

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na međunarodnom turniru Yellow Cup, koji se održava u švicarskom Winterthuru.

Izabranici izbornika Irfana Smajlagića su u drugom kolu turnira poraženi od domaćina Švicarske s 39:21.

Rukometaši BiH osramotili su se u pretposljednjoj provjeri uoči Europskog prvenstva i doživjeli ubjedljiv poraz.

Domaćini su od početka kontrolirali rezultat, a njihova prednost je dostigla šest golova u prvom poluvremenu.

Katastrofa za bh. tim uslijedila je u nastavku kada domaćin već nakon 13 minuta dolazi do dvocifrene prednosti, što im nije bilo dovoljno pa su do kraja napunili mrežu bh. reprezentacije.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Panić s deset golova, a kod Švicarke Zender sa sedam pogodaka.

Najbolji bh. rukometaši će u posljednjem kolu u subotu od 14 sati igrati protiv Rumunjske koja je danas savladala reprezentaciju Argentine s 30:23.

Prvu utakmicu na EP-u u Njemačkoj rukometaši BiH igraju 11. siječnja protiv Švedske. Dva dana kasnije sastaju se s Nizozemskom, a grupnu fazu okončat će 15. siječnja susretom s Gruzijom.