• Mostar

zrinjski nova ekipa

Nogometaši Zrinjskog večeras su u Mostaru poraženi od poljske Legije rezultatom 2:1 na prilično nesretan način.

Oba tim su u meč ušla s dosta opreza. Igralo se uglavnom na sredini terena pa smo na prvo pravo ubuđenje morali čekati sve do 21. minute utakmice.
Gostujući igrač Yuri Ribeiro je glavom testirao vratara Marića, koji na sjajan način brani njegov pokušaj.

Nakon toga na isti način je Plemićima zaprijetio i Srbijanac Radovan Pankov, no njegov udarac glavom je otišao pored vratnice.

Zrinjski svoju prvu priliku na meču kruniše golom. Nemanja Bilbija je pogodio na asistenciju koga drugo nego Josipa Ćorluke, akcija koju smo gledali tko zna koliko puta.

Bio je to prvi pogodak za reprezentativca BiH nakon šest utakmica, no večeras je prekinuo golgeterski post.

Ipak, radost gledatelja Pod Bijelim Brijegom nije trajala dugo jer su Poljaci brzo poravnali i to na kakav način.

Jakovljević je neobjašnjivo loše reagirao i zatresao svoju mrežu svog gola iz neposredne blizine, a ljutnju je iskalio udaranjem vratnice.

Da nesreća ne dolazi sama Zrinjski je na svojoj koži osjetio i u drugom poluvremenu.

Rumunjski sudac poništio je dva gola prvaka BiH zbog milimetarskih zaleđa. Ćuže i Malekinušić su tresli mreže, ali je njihova radost bila uzaludna.

I kao šlag na tortu svih tih nesreća uslijedio je gol Legije, koji je potvrđen nakon VAR provjere.

Bilo je to u 63. minuti utakmice, a strijelac je bio Kramer koji je glavom matirao Marića. Suci u VAR sobi su provjerili ovu situaciju i sudac je pokazao na centar.

Do kraja meča prvak Bosne i Hercegovine je napadao, ali su se Poljaci znalački obranili i odnijeli velika tri boda iz naše zemlje.

Plemići će priliku za uzvrat imati za dva tjedana kada bude gostovao kod istog ovog rivala u Poljskoj, no prije toga će snage u domaćim okvirima odmjeriti s Posušjem, Čelikom i Tuzlom City.