• Biciklizam

Protekli vikend na OC Bjelašnica, po iznimno teškom terenu, uspješno je održana biciklistička downhill utrka državnog prvenstva Bosne i Hercegovine "Bjela DH 2023".

Usprkos lošim vremenskim uvjetima na utrci je sudjelovalo preko 30 natjecatelja iz zemlje i regije među kojima su i naša 3 mlada Kiseljačanina, Željko i Anto Laštro te Dino Garibović.

Željko Laštro je član kluba EST Insane, te je na ovoj utrci postigao zapažene rezultate. Usprkos mnogim padovima, kiši i klizavom terenu, probušenim gumama i ostalim poteškoćama na koje je naišao osvojio je 2.mjesto na Državnom prvenstvu u kategoriji juniora.

Na postolju pored njega su bile i njegove klupske kolege Affan Potogija koji je osvojio 1. mjesto  te Ognjen Limić koji je završio treći.

U kategoriji Men junior UCI Željko je bio 3.

Anto i Dino su se natjecali u kategoriji  MEN Hobby junior. Anto je završio na 2.mjestu iza Vedada Štete i ispred Kerima Dizdarevića. Dino na žalost nije uspio do postolja i završio je 7.u svojoj kategoriji ali je više nego zadovoljan obzirom da mu je ovo prva utrka i to u ovakvim uvjetima.

Za sve natjecatelje veliki izazov je bio završiti utrku,  bilo je mnogo ozljeda i odustajanja.

Kiseljačani su prezadovoljni postignutim rezultatima.