• Jakirovićev debi

Nogometaši Dinamo Zagreba rezultatom 3:1 slavili su protiv Sparte Prag u prvoj utakmici play-offa Europske lige i tako najavili izlazak iz rezultatske krize.

Dinamo, koji iza sebe ima turbulentan tjean u kojoj je ispao iz Lige prvaka, a onda i imenovao bosanskohercegovačkog stručnjaka Sergeja Jakirovića na klupu umjesto Igora Bišćana, danas je imao utakmicu u kojoj je po svaku cijenu morao doći do dobrog rezultata.

To se na kraju i dogodilo nakon preokreta protiv Sparte Prag. Gosti su golom Ladislava Krejcija iz penala poveli u 39. minuti, ali to nije obeshrabrilo Modre koji do poluvremena poravnavaju preko Darija Špikića.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a onda nakon sat vremena igre Dino Perić pogađa za 2:1. Samo dvije minute kasnije Luka Ivanušec pogađa za još veću prednost Dinama za kraj ove utakmice.

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Petar Sučić ušao je u igru u 76. minuti, dok je Luka Menalo meč odgledao s klupe.

Dinamo tako nosi dva gola prednosti u Prag pred uzvrat koji je zakazan za sedam dana, a Jakirović, makar na kratko, može uživati u savršenom debiju na klupi Modrih.