Arena Sport Centar prvi put u Mostaru nudi prostor za zabavu i rekreaciju uz padel, jedan od najbrže rastućih sportova na svijetu.
Padel je sport koji kombinira elemente tenisa, skvoša i badmintona, inovativan je oblik tenisa, lak za učenje i iznimno društven, priopćeno je iz Arena Sport Centra.
Igra se u paru na zatvorenom terenu veličine otprilike trećine teniskog terena, a poznavatelji tenisa brzo će svladati sustav bodovanja jer se padel koristi istim sustavom bodovanja.
Meksikanac Enrique Corcuera osmislio je padel, a 1974. godine osniva prvi padel klub u Marbelli. U posljednjih 10 godina širi se Europom i Sjedinjenim Američkim državama da bi do danas, prema nekim procjenama, preko 10 milijuna ljudi igralo ovaj sport koji zbog svoje društvenosti i atraktivnosti prognozira svjetlu budućnost.
Pored toga, padel se svrstava među sportove s najvećom potrošnjom kalorija jer igrač u visokom intenzitetu igre sagorijeva cca 600 kalorija u 60 minuta. Padel iziskuje brzinu, eksplozivnost i jakost što rezultira aktivacijom mišića i mišićnog tonusa, uz to, poboljšava koordinaciju pokreta i reflekse što svakako doprinosi svakodnevnim aktivnostima.
Osnovna pravila glase da se padel izričito igra u parovima, dok su igrači na terenu zatvoreni na površini 10 do 20 metara sa prozirnim zidovima i žičanim mrežama na pojedinim mjestima. Momčadi su odvojene mrežama, teren je označen linijama i linijama za servis. Zidovi oko igrališta služe kako bi loptica mogla odskočiti u neočekivanim smjerovima i time učinila igru zanimljivijom.
Servis je jednak kao u tenisu, s dva ponavljanja. Nakon što je lopta u igri, svaka lopta koja prijeđe mrežicu mora odskočiti na tlo prije udarca u zid. Udarac volej također je dopušten. Igraču je dopušteno lupiti lopticu nakon što je udarila u zid. Kao i u tenisu, loptica može pasti jednom na teren i jednom se može udariti.
Loptice i reket za igru dostupni su u Arena Sport Centru, zajedno s uputama o korištenju i detaljnim pravilima igre, a termin je moguće rezervirati u prostorijama centra ili pozivom na broj: +387 36 323 333 /+387 63 055 000.
artinfo.ba